Wizyta Pana Dietetyka - "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Wizyta Pana Dietetyka -

28 listopada 2016r. nasze przedszkole odwiedził Pani dietetyk- Kamil Osowski .

Przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania.

Starał się  przekonać do konieczności spożywania 5 - 6 posiłków dziennie ; nakłaniał do potraw- tych mniej kochanych przez przedszkolaków – surówek,  warzyw, owoców, itp., a ograniczenia tego co dzieci lubią chyba najbardziej słodyczy, coca-coli, itp. :)

Wizyta Pana Dietetyka -

Pan Kamil zachęcał nas do wspólnej rozmowy, zadając mnóstwo ciekawych pytań. Każda poprawna odpowiedź przedszkolaka była nagradzana zakładką do książki.  Dziękujemy!

Wizyta Pana Dietetyka -

Pan dietetyk po przez małe doświadczenie pokazał nam jak dużo cukru zawierają ulubione przez dzieci czekolady (7 łyżeczek cukru), napoje typu coca-coa (20 łyżeczek cukru) , a nawet jogurty z owocami ( 5 łyżeczek cukru)

Wizyta Pana Dietetyka -

Najbardziej atrakcyjny okazał się film animowany ukazujący " Co by było gdyby zwierzęta jady fastfoody ! Bardzo nas rozśmieszył i dosadnie uświadomił jakie zagrożenie niesie niezdrowe jedzenie.

Wizyta Pana Dietetyka -

Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały za przemiłą lekcję o zdrowym odżywianiu i wręczyły laurkę .