Andrzejki

W pradawnych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera „drzwi” do nieznanej przyszłości. Postanowiliśmy to sprawdzić!

Andrzejki

Od samego rana atmosfera była gorąca, podsycały ją dodatkowo tajemnicze dekoracje w każdej z grupowych sal.

Andrzejki

Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Przedszkolaki miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia.

Andrzejki

Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc.

Andrzejki

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie! Lanie wosku – obowiązkowo, wszystkie dzieci czekały na widowiskową czarodziejską rzeźbę. Wróżby z wosku dotyczyły miłości i pomyślności w nadchodzącym roku. Klucz jest w tej wróżbie symbolem tajemnicy, zamyka lub otwiera wszelkie sekrety i tajemnice. Dzieci dostały woskową rzeźbę do domu , wystarczy uruchomić wyobraźnię, a cienie zaczną same mówić. Powodzenia!

Andrzejki

Na koniec, w podziękowaniu i na dobry nastrój do końca dnia, dzieci zasiadły do stołu na pyszny poczęstunek.

Andrzejki

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

facebook rss

BezpieczneWakacje