22.12.2016 Wigilia przedszkolna

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 22 grudnia 2016 roku w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne.

22.12.2016 Wigilia przedszkolna

Dzieci w odświętnych strojach, eleganckich  fryzurach zasiadły do wspólnego stołu,  w sali "Maluszków".  Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci na długie lata. I wreszcie czas wspólnego posiłku. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości. Przedszkole nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko wystawianie jasełek, kolędowanie ale także ubieranie grupowych choinek, wykonywanie stroików, ozdabianie przedszkola symbolami świątecznymi. Wigilia, w której tak aktywnie uczestniczą nawet najmłodsze dzieci jest ukoronowaniem wszystkich tych działań.