Spotkanie z policjantem

W dniu 15.09.2016 do naszego przedszkola zawitał Pan Policjant!  Wyjaśnił nam  jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Grupa I  trenowała przejście po pasach w sali na specjalnie przygotowanej macie -przejścia dla pieszych.

Spotkanie z policjantem

Dzieci z grupy II i III wybrały się z funkcjonariuszami na pobliskie przejście dla pieszych. Każdy miał szansę przećwiczyć poprawność  bezpiecznego przejścia przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem.

Spotkanie z policjantem

Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały pokaz kierowania ruchem ulicznym przez policjanta.

Spotkanie z policjantem

Spotkanie Pana policjanta z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

facebook rss

BezpieczneWakacje