Płyty

Muzyczna pedagogika zabawy w pracy z grupą + CD

URSZULA BISSINGER-ĆWIERZ

Poradnik metodyczny zawierający zbiór 150 zabaw z wykorzystaniem muzyki, plastyki, śpiewu i tańca z płytą CD i grą planszową dla pedagogów i animatorów kultury (również bez przygotowania muzycznego)

Książka składa się z trzech części.

Część pierwsza jest wprowadzeniem w główne obszary założeń teoretycznych animacji muzycznej. Wskazuje na inspiracje teoretyczne i metodyczne oraz definiuje pojęcie animacji muzycznej poprzez wykorzystanie metod pedagogiki zabawy. Zawiera także cenne informacje o praktyce warsztatowej.

Część druga zawiera 150 zabaw ułożonych według kategorii:

– metody wstępne na początek zajęć – wizytówki, zdania niedokończone, zabawy na poznanie imion, metody na wzajemne poznanie się, kontrakt;

– metody taneczne jako forma ekspresji twórczej – tańce integracyjne, improwizacje taneczno-rytmiczne;

– metody rozwijające ekspresję wokalną – muzyczne zabawy z dźwiękiem, ruchem i rytmem, zabawy z głosem, zabawy z piosenką;

– metody z wykorzystaniem instrumentów – zabawy z instrumentami orkiestry symfonicznej, zabawy z instrumentami perkusyjnymi;

– metody integrujące muzykę, plastykę i działania parateatralne – zabawy plastyczne z muzyką artystyczną, zabawy inscenizacyjne z muzyką artystyczną, scenariusze zabaw;

– metody relaksacyjne – zabawy uwrażliwiająco-uspakajające, aktywna relaksacja.

Część trzecia opisuje pomoce dydaktyczne ułatwiające i uatrakcyjniające pracę z grupą: karty ECCO i Dyrygent, quizy muzyczne.

Do podręcznika dołączona jest gra planszowa i płyta CD zawierająca 26 nagrań do poszczególnych zabaw, piosenek i tańców ułatwiających przyswojenie i przeprowadzenie proponowanych działań.

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

wydanie drugie

Lublin 2007

ISBN 978-83-88644-35-1

książka (144 strony, oprawa miękka klejona) + płyta CD Audio (26 aranżacji) + gra planszowa

Format:    A4

Waga:    0.42 kg

Tańce, pląsy i zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku przedszkolnym (+ CD)

ROBERT DOMAŃ

IWONA BIŚTO

JOLANTA KASZYCA

W książce przedstawiona jest tematyka związana z zastosowaniem tańców, pląsów i zabaw przy muzyce w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz znaczenie proponowanych działań w odniesieniu do indywidualnego i grupowego rozwoju przedszkolaków. Podane są także wskazówki metodyczne, które mogą być pomocne w nauczaniu tych propozycji muzyczno-ruchowych.

Książka zawiera opisy do dwunastu tańców, pląsów i zabaw przy muzyce oraz zapis nutowy do każdego utworu muzycznego. Do książki dołączona jest płyta CD z melodiami służącymi realizacji powyższych działań animacyjnych.

Wydawnictwo Przedszkolak

Lublin 2003

ISBN 83-918530-1-2

książka (44 strony, oprawa miękka szyta) + płyta CD Audio (12 aranżacji)

Format:    A5

Waga:    0.10 kg

Liczba stron:    44

Piosenki dla dzieci na różne okazje

2 płyty Cd + książka

Polecamy płyty z piosenkami dla dzieci w wieku przedszkolnym i nie tylko…

Ciekawe aranżacje, proste teksty, łatwa linia melodyczna

Autorka tekstów i muzyki jest Jolanta Kucharczyk.

Wydawnictwo Harmonia