Zajęcia badawczo- odkrywcze " Klub Małego Odkrywcy"

Zajęcia badawczo- odkrywcze

Pragnąc podtrzymać naturalną ciekawosć jaką ma każde dziecko wobec świata, który go otacza, chciałabym powrocić do prowadzenia zajęć z eksperymentowaniem i odkrywaniem świata. Zajęcia z "Klubu Małego Odkrywcy" odbywać sie będą 2 razy w miesiącu po 30 min w grupie III.

Pragnę aby dzieci odkrywały świat doświadczając go samodzielnie. By poznawały go przez doświadczenie. Chcąc pobudzać dziecięcą ciekawosć do poznawania praw rządzących przyrodą, otoczeniem, zaciekawienie światem nauki, rozwijaniem umiejętnosci rozwiązywania problemów i samodzielnego myślenia. Na zajęciach dzieci będą miały okazję samodzielnie, pod okiem nauczyciela przeprowadzać eksperymenty i obserwacje z różnych dziedzin nauki.Zagadanienia, które poruszymy na zajęciach to: nasze zmysły, powietrze, latanie, dzwięki, światło, woda, magnetyzm, elektryczność....

Godula Sabina