Zajęcia taneczne "Tańczące brzdące"!

W grupie średniaków proponujemy dzeciom dodatkowe możliwości wyrażania siebie i swoich odczuć poporez ruch własnego ciała zgodnie z rytmem muzyki. Tak właśnie narodziała sie myśl stworzenia koła tanecznego "Tańczące brzdące", gdzie dzieci poznają tańce i rózne gatunki muzyki, ale także będą uczyły się współpracy w grupie.

Celem zajęć będzie:

• poznanie i nauka nowych układów tanecznych i choreografii instruktora
  • poznanie kroków salsy, walca, itp.
  • zwiekszenie koordynacji rucowej refleksu i zwinności, poczucia rytmu
  • dbanie o prawidłową postawę, sprężystą sylwetkę
  • poprawianie własnego obrazu "ja: (satysfakcja z własnych umiejętności, optymizm)
  • osiągnięcia teneczne na szczeblu przedszkolnym

Chciałabym, aby zajęcia taneczne dawały wiele radości i okazji do spontanicznej aktywności,rozładowowywały nadmiar energii i prowadziły do wyciszenia emocji.

Ważną i bardzo istotną rzeczą jest to, żeby dzieci potrafiły przełamać swoją nieśmiałość, zapominając o rywalizacji, pracowały w zespole i pomagały sobie wzajemnie. Uśmiechnięte po zajęciach twarze pełne wrażeń i gotowość na nowe wyzwania będą najlepszą dla mnie nagrodą za trud włożony w te zajęcia.

Iwicka Anna