Planowane działania LISTOPAD

Planowane działania na listopad

Cały listopad

W listopadzie realizujemy projekt ,, Czytanie ma moc”.

Chcemy pokazać dzieciom , że czytanie to wspaniała przygoda.

Zaprosimy do przedszkola panią Iwonę Szymichowską z Biblioteki Gminnej w Wicku ,  która opowie o pracy bibliotekarza i zachęci dzieci  wraz  z rodzicami do odwiedzenia biblioteki.

05.11.2021r.

10.11.2021r.

Dzień postaci z bajek. Zapraszamy dzieci do wcielenia się bohaterów ulubionych bajek.

Konkursy, Quizy , zagadki i zabawy przy muzyce.

Obchody Narodowego Święta  Niepodległości w  przedszkolu . Uroczysty apel. Zorganizujemy kącik patriotyczny w Sali.

O godz. 11.11 weźmiemy udział ministerialnym projekcie ,, Szkoła do hymnu” podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

16.11.2021r.

Dzień Tolerancji – pogadanki edukacyjne z dziećmi w grupach.

Cały miesiąc w każdy piątek

• Comiesięczne eksperymentowanie w ramach zajęć ,, Klubu Małego Odkrywcy”.
  • Warsztaty Koła szachowego w gr. III
  • Warsztaty nauki gry w warcaby w gr. II
  • Kodowanie na dywanie
  • Gry edukacyjne z użyciem robota Photona oraz ,, Scottie Go”.

Realizacja zagadnień innowacji pedagogicznej w zakresie  odimiennej nauki czytania wg Ireny Majchrzak.

17.11.2021r.

Przedstawienie teatralne pt.,, Bajki rozmaite J. Brzechwy i J. Tuwima”. W wykonaniu agencji artystycznej GAMA . Koszt biletu w kwocie 10zł/od dziecka pokrywają rodzice.

19.11.2021r.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – omówienie w grupach  praw dziecka .

25.11.2021r.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu.

26.11.2021r.

Zajęcia edukacyjne nt.,, Zimowe Karmiki ‘’  zorganizowane przez pracowników Słowińskiego Parku Narodowego . Dzieci dowiedzą się podstawowych informacji na temat ptaków często spotykanych w naszych karmnikach oraz dowiedzą się czym nie należy karmić ptaków.

29.11.2021r.

Zebranie  z  rodzicami godz. 16.00

-Przedstawienie wyników wstępnej obserwacji pedagogicznej dzieci 3/4/5 letnich oraz wyników wstępnej  diagnozy gotowości szkolnej dzieci 6-letnich,                                                          omówienie form i sposobów udzielanej pomocy psychologiczno - pedagogicznej,                                                  zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci w grupach. Planowane  działania na najbliższe  miesiące. Sprawy różne.

30.11.2021r.

,, Andrzejki” – zabawy w grupach. Wróżby andrzejkowe, konkursy, lanie wosku . gr II i gr III 30.11.2021

Maluszki 29.11.2021 PONIEDZIAŁEK