Przedszkolny Konkurs Talentów - ,,Śpiewam , tańczę , recytuję

REGULAMIN PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT- śpiewam, tańczę, recytuję .”

Organizator konkursu: Przedszkole Gminne w Charbrowie

Cele konkursu:

·         Popularyzacja działań artystycznych w przedszkolu

·         Promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego

·         Rozwijanie kreatywności przedszkolaków

·         Rozwijanie zainteresowań

·         Umożliwienie prezentacji swoich pasji, talentów, zdolności.

Postanowienia ogólne:

1. Konkurs skierowany jest do dzieci z każdej grupy wiekowej w przedszkolu     ( I-maluszków , II- średników III –starszaków) które chcą zaprezentować na forum przedszkola swoje zainteresowania, pasje, zdolności , talenty.

2. Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną lub artystyczną (piosenka, taniec, gra na instrumencie, wiersz, inscenizacja aktorska, gimnastyka artystyczna, inne rodzaje umiejętności artystycznych, sportowych lub naukowych, które będą działaniem scenicznym!!! ).

3. Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się we  wtorek 22.11.2016r  o godz. 9.30  w Przedszkolu Gminnym w Charbrowie,

4. Rodzic wypełnia ze swoim dzieckiem  kartę konkursową (załącznik numer 1), zapisując  w ten sposób kandydata do udziału w konkursie .

5. Wypełnioną i podpisaną przez rodziców Kartę Konkursu, zgłaszającą uczestnika, wychowawca grupy kieruje do organizatora w terminie
do 16 listopada 2016r.

6. Do konkursu dopuszczone zostają jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu i życiu uczestników konkursu oraz publiczności.

7. Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent.

8. Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut.

9. W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki
lub utworu, a wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem
lub zespołem. Akompaniament może być nagrany na płycie CD, USB, opatrzonej imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz tytułem.

10. Uczestnicy konkursu mają obowiązek dostarczyć niezbędne pomoce
do swojego występu (akompaniament, akcesoria , przebrania, itp. ) dzień przed występem. W przeciwnym wypadku występ może być niedopuszczony do udziału w konkursie.

11. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów.

12. Występ każdego uczestnika zapowiada osoba prowadząca konkurs.

13. Talenty uczestników oceniać będzie jury.

14. Jury ocenia występ, przyznając odpowiednią ilość punktów według poniższych kategorii:

-znajomość tekstu utworu wiersza lub piosenki

-prezentacja (przebranie, akcesoria, )

15.Trójkę wygrywających finalistów z każdej grupy wiekowej  wyłania jury podczas narady, po zakończeniu występów, natomiast wszyscy uczestnicy zostaną zakwalifikowani do grupy utalentowanych dzieci z naszego przedszkola. O wyniku decyduje suma punktów . Następnie odbędzie się uroczyste  wręczenie dyplomów oraz nagród. Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom i upominek.

Postanowienia końcowe:

1.     Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.

2.     Decyzja Komisji Konkursowej, typującej finalistów jest ostateczna.

3.     Wszystkie występy dzieci będą fotografowane i nagrywane na potrzeby promocyjne przedszkola. Zainteresowani rodzice otrzymają nagrania z występów swoich pociech.

4.     Nagrody w konkursie zapewnia organizator.

Zapraszamy do udziału w zabawie!