Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm "Rokiem Rzeki Wisły" .W celu uczczenia tego  wydarzenie Biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny-  „Po szerokim polu modra Wisła płynie, pochylone chaty drzemią na dolinie…”. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z gminy Wicko- przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Dzieci przygotowywały prace podczas zajęć w przedszkolu pod okiem swoich wychowawczyń. Wszystkie prace zostały dostarczone na konkurs.

Jury w składzie: Iwona Dziemiańczyk- animator kultury GOKiS Wicko, Piotr Zagrodnik –instruktor tańca GOKiS Wicko i Agata Ryfka- bibliotekarz BPG Wicko, miało trudny wybór i ostatecznie po burzliwej naradzie, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Kinga Detlaf –  Przedszkole Charbrowo

II miejsce – Antonina Remiszewska – Przedszkole Charbrowo

- Róża Polewik – Przedszkole Charbrowo

- Ryszard Muchowski – Przedszkole Charbrowo

- Tymoteusz Młynek – Przedszkole Charbrowo

Nagrody za udział w konkursie otrzymali :

- Klawikowska Lena

- Wrońska Anna

- Godula Jeremiasz

- Wolańska Urszula

- Waleśkiewicz Mateusz

- Boborycka Natalia

„Po szerokim polu modra Wisła płynie, pochylone chaty drzemią na dolinie…”.Konkurs rozstrzygnięty !„Po szerokim polu modra Wisła płynie, pochylone chaty drzemią na dolinie…”.Konkurs rozstrzygnięty !

GRATULUJEMY!