Planowane działania na Marzec

07.03.2019r

– Koncert muzyczny w wykonaniu artystów teatru muzycznego w Gdyni pt. ,, Z muzyką dookoła świata”.

08.03.2019r.

– Uroczystość przedszkolna z okazji ,,Dnia Kobiet”. – dzieci                                          zaprezentują krótki występ artystyczny przygotowany    specjalnie na tę okazję przed gronem kolegów i koleżanek z przedszkola oraz wszystkimi paniami pracującymi w przedszkolu.

14.03.2019r.

Zapraszamy rodziców z gr. III na zajęcie otwarte pt. ,, Wiosenne przebudzenie- zabawy edukacyjne z elementami kodowania z użyciem robota.

15.03.2019r

Przegląd dziecięcych talentów ,, Od przedszkola do Opola”.Główne cele konkursu to odkrywanie dziecięcych talentów, promowanie pasji twórczych oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich zdolności w myśl zasady ,,Każdy z nas ma jakiś talent”.

14-20.03.2019r

Udział w  Powiatowym konkursie plastycznym pt. ,, Autyzm: wiem, rozumiem , pomagam” – zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze spektrum autyzmu ,, Niebieski skarb” w Lęborku.

21.03.2019r.

,,Powitanie wiosny ‘’- tradycyjne w pierwszy dzień wiosny udamy się nad rzekę by topić Marzanę. Wesołym korowodem , śpiewając i grając na instrumentach przejdziemy ulicami Charbrowa oznajmić wszystkim przyjścienowej pory roku.

26.03.2019r.

Poznajemy legendy polskie – czytanie z zaproszonym gościem we wszystkich grupach – Legenda o morzu ,, Dlaczego morze jest słone”.

Przystąpiliśmy do projektu ,, KLUB GIER PLANSZOWYCH”  firmy GRANNA w ramach realizacji projektu przedszkole otrzyma jednorazowo bezpłatny pakiet startowy gier. Dodatkowo otrzymamy wsparcie w organizacji klubu , turnieju gier planszowych oraz materiały graficzne.

Gr. III przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu ,, Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma ,, Bliżej przedszkola”. Projekt zakłada 5 modułów z  zadaniami do realizacji zgodnie z wytycznymi .

Gr. III realizuje także projekt pt. ,, Uczymy się czytać – Szyfrowanki”. Zachęcamy rodziców do zabaw edukacyjnych z dzieckiem uczącym się czytać w domu. Nauczyciele przygotują wytyczne do zabawy i pracy w domu. Wykorzystując  ,, Szyfrowanki” dzieci ćwiczą rozpoznawanie sylab, łączenie je w słowa i zdania. Korzystając z podanego kodu tworzą kolejne konstrukcje, odgadując ich znaczenie.