Planowane działania na listopad

08.11.2019r.

godz. 10.00

Obchody Narodowego Święta  Niepodległości w  przedszkolu z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

O godz. 11.11weźmiemy udział ministerialnym projekcie ,, Szkoła do hymnu” podczas śpiewania Hymnu Narodowego.

13.11.2019r.

Zajęcia edukacyjne z pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego P. Katarzyna Sitkowską nt.                ,, Dokarmiamy ptaki”.

14.11.2019r.

Sesja zdjęciowa w przedszkolu. Zakup zdjęć dobrowolny.

15.11.2019r.

Dzień Tolerancji – pogadanki edukacyjne z dziećmi w grupach.

19.11.2019r.

- ,, Warsztaty dla rodziców nt. ,, Na co pozwolić dziecku i jakie są tego konsekwencje”,  poprowadzi pracownik PPP w Lęborku – psycholog P. Joanna Masalska - Sakowicz

- Prezentacja filmu edukacyjnego przygotowanego przez dzieci z gr. II na temat ,, Mamo , tato, odłóż ten telefon” przygotowanego na konkurs pt. ,, Sfejsowani - uzależniania XXI wieku.”

Zebranie  z  rodzicami godz. 16.00

• przedstawienie wyników wstępnej obserwacji pedagogicznej dzieci 3/4/5 letnich
  • przedstawienie wyników wstępnej  diagnozy gotowości szkolnej dzieci 6-letnich
  • omówienie form i sposobów udzielanej pomocy psychologiczno - pedagogicznej, zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci w grupach.
  • planowane działania na najbliższe miesiące, sprawy różne

20.11.2019r.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – omówienie w grupach  praw dziecka .

Mobilne Planetarium ,, Przygody małej gwiazdki w układzie słonecznym ‘’.

25.11.2019r.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu.

26.11.2019r.

• Comiesięczne eksperymentowanie w ramach zajęć ,, Klubu Małego Odkrywcy”. Badanie zjawisk związanych z temperaturą powietrza ( lód, śnieg)- zabawy w meteorologów , tropicieli śladów. Szukanie odpowiedzi w książkach : Zabawy ze śniegiem i Lodowe tajemnice.

29.11.2019r.

,, Andrzejki” – zabawy w grupach. Wróżby andrzejkowe, konkursy, lanie wosku .

W  miesiącu grudniu  we wszystkich grupach zorganizujemy ,, Kąciki kreatywne" Zapraszamy już teraz Rodziców do udziału w projekcie edukacyjnym  ,,Mamo, tato, zróbmy to razem" warsztaty plastyczne przy współudziale rodziców - wykonanie ozdób, stroików, dekoracji świątecznych, które zostaną wystawione na Kiermaszu Świątecznym organizowanym corocznie przez nasze przedszkole w GOKiSw Wicku.