Przedszkolaki Superdzieciaki

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole w bieżącym roku szkolnym 2022/2023  kontynuuje realizacje projektu

1. ,, Przedszkolaki Superdzieciaki- zwiększenie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wicko”.

W ramach projektu  realizowane są  zajęcia dla dzieci rozwijające kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne takie jak”

- kompetencje społeczne

-angielskie zabawy

-programowanie/robotyka

-nauka gry w szachy

-warsztaty doświadczania świata- eksperymenty

- Zaplanowano także wyjazd edukacyjny do centrum Eksperyment w Gdyni dla wszystkich uczestników projektu.

Wycieczka do Centrum ,, Eksperyment” w Gdyni dla dzieci z gr. I ,, Maluchy” odbędzie się dnia 21.09.2022r.( środa)

Natomiast dla dzieci z gr. II i gr. III wycieczka została zaplanowana na dzień 27.09.2022r. ( wtorek)

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach popołudniowych.

W ramach projektu zostały zakupione niezbędne pomoce do realizacji zajęć  z w/w kompetencji oraz doposażono placówkę w nowy sprzęt ogrodowy tj. ,, Naukowy Hex”, który stanowi świetną pomoc dydaktyczną z zagadkami optycznymi.

Przedszkolaki Superdzieciaki Przedszkolaki Superdzieciaki

Angażuje wzrok, stymuluje umysł i wzmacnia percepcje. Zewnętrzne stoliki do szachów pozwalają na grę  na powietrzu i rozwijają myślenie analityczne u dzieci.

Realizacja powyższych działań pozwala dzieciom uczyć się bawić w sposób bardzo atrakcyjny i jednocześnie rozwijający wszystkie zmysły, myślenie analityczne i nabywanie nowych umiejętności i kompetencji.

Bernadeta Wiśniewska