Co nas czeka w styczniu?

DZIAŁANIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE  NA STYCZEŃ 2023r.

Witamy Nowy Rok !!!

04.01.2023r. – Warsztaty dla rodziców-gr. II ,, Jak wspierać dziecko w rozwoju” . Warsztaty poprowadzi p. Anna Remiszewska

13.01.2022r.-  Bal karnawałowy   w przedszkolu

pod hasłem ,, W bajkowej krainie” w godz. od 9.30 do 11.30.

Postacie bajkowe  zabiorą dzieci   w wielką wyprawę do krainy zabawy, tańców i konkursów ze słodkimi niespodziankami.   Prosimy  rodziców  o  przygotowanie  przebrań dla  dzieci  na bal.

Ferie  zimowe    od 16.01.-27.01.2023r.

Ferie zimowe na wesoło. W tym okresie na dzieci czekają ciekawe zabawy pod hasłem:

,, Ferie na wesoło”.

1. Bezpieczne ferie- ouiz edukacyjny.

„Niebezpieczne zabawy” – historyjki obrazkowe. Rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego.

Utrwalane wiadomości na temat bezpiecznych zachowań na śniegu, lodzie, sankach, nartach. Bezpieczne ferie w domu.

1. Dzień zabaw plastycznych
  2. Zabawy i zagadki matematyczne.
  3. W krainie muzyki czyli wesoła orkiestra , animacje ruchowe i zabawy z instrumentami.
  4. Zabawy , eksperymenty i doświadczenia  w Klubie Małego Odkrywcy.
  5. W tanecznym rytmie - poznajemy różne style tańca (polka, cza-cza, walc, polonez)konkurs taneczny ,, You can dance”.
  6. Kodowanie i programowanie z robotem edukacyjnym.
  7. Olimpiada zimowa w przedszkolu – zabawy i konkurencje sportowe.
  8. Angielskie zabawy.
  9. Zabawy i zajęcia z  gimnastyki korekcyjnej.

Dokarmiamy ptaki i pamiętamy o zwierzętach zimą.

Zimowe spotkania z książką – wzmacnianie świadomości emocjonalnej dzieci.

Realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,, Czytanie ma moc”.

Kącik małego badacza” – zabawy badawcze z wodą (rozpuszczanie różnych substancji            w wodzie, barwienie wody, parowanie i skraplanie, „Co pływa, co tonie”

Eksperymenty ze śniegiem i lodem – zajęcia w Klubie Małego odkrywcy. Poznajemy różne stany skupienia wody (śnieg, lód) – zwrócenie uwagi na zanieczyszczenia.

29.01.2023r.-    XXXI Finał WOŚP pod hasłem ,, Chcemy wygrać z sepsą”.

,,  Gramy dla małych i dużych”

30.01.2023r. – Warsztaty dla rodziców gr. III - ,, Jak wspierać  dziecko w rozwoju”