Planowane działania edukacyjne na miesiąc marzec.

07.03.2023r.

Przedstawienie teatralne pt. ,,Skarb to nie tylko złoto” w wykonaniu aktorów teatru ,, Blaszany Bębenek”. Teatrzyk dla dzieci opowiada o tym czym jest prawdziwa przyjaźń, a także uczy, dlaczego należy słuchać starszych i nie ufać nieznajomym.

08.03.2023r.

Uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Kobiet- dzieci zaprezentują krótki występ artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję przed gronem kolegów i koleżanek z przedszkola oraz wszystkimi Paniami pracującymi w przedszkolu. Wręczymy własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty.

13.03.2023r.

Zajęcia edukacyjno-przyrodnicze z pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego  P.Michaliną  Pączkowską  pt. ,, ,,Poznajemy bociana”.

16.03.2020r.

Zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z gr. II godz. 9.30

,, Mamo, tato, każda emocja jest dobra”

21.03.2023r.

Powitanie wiosny - tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny udamy się nad rzekę by topić Marzannę. Wesołym korowodem, śpiewając i grając na instrumentach przejdziemy ulicami Charbrowa oznajmić całemu światu przyjście nowej pory roku.

22.03.2023r.

Zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z grupy III. Godz. 9.30

Mały badacz razem z książką poznaje świat

Marzec

Comiesięczne eksperymentowanie- zajęcia z cyklu ,, Mały badacz razem z książką poznaje świat”.

- Hodowla roślin – zakładanie ogródków – sposoby przyśpieszania wzrostu roślin

-Wesołe stworki ( z wyhodowanego w doniczkach jęczmienia , tworzenie wesołych stworków)

- Zakładamy zielniki – obserwacja w terenie. Pierwsze prace w ogrodzie.

24.03.2023r.

Warsztaty kreatywne. Przygotowanie ozdób, stroików i palm wielkanocnych na kiermasz świąteczny.

29.03.2023r.

Kiermasz ozdób wielkanocnych – zapraszamy wszystkich do zakupu wiosennych i wielkanocnych dekoracji wykonanych w przedszkolu przez dzieci na warsztatach kreatywnych.