Informacja dla rodziców !

 

 

Drodzy Rodzice!

 

 

      Wobec wzrastającej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 i przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 12 do 25 marca 2020 r. zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych.

Wobec braku możliwości określenia do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek zaprojektowano kolejne przedłużenie terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 10 kwietnia 2020 r. i przygotowano rozwiązania umożliwiające szkołom i placówkom pracę w zmienionych warunkach to jest edukację on-line.

 

Edukacja naszych przedszkolaków na odległość.

 

           W związku z zaistniałą sytuacją, która zmusiła nas do pozostania w domu, zachęcamy  Państwa, aby w tym czasie wspierać swoje dzieci poprzez zabawę i naukę i  korzystać z propozycji, materiałów edukacyjnych , które proponujemy do pracy z dzieckiem.

 

      Zabawa i nauka  na odległość w naszym przedszkolu odbywa się już od 16 marca gdzie na stronie internetowej oraz na facebooku nauczyciele  poszczególnych grup umieścili materiały edukacyjne do pracy z dzieckiem w domu, a także porady psychologa i zabawy logopedyczne.     W bieżącym tygodniu umieszczone zostaną  kolejne materiały edukacyjne zgodne  z podstawą  programową wychowania przedszkolnego i dostosowane do możliwości psychofizycznych dzieci dla poszczególnych grup wiekowych.  Wszystkie te pomysły są motywacją do wspólnej pracy, nauki, zabawy.Materiały dostępne będą w zakładce "dla rodziców"-Grupy.

                                                                                                     Dyrektor Bernadeta Wiśniewska

 

 

 

 

Poniżej  dodatkowo przedstawiamy proponowane portale edukacyjne:

 

Portale dla dzieci w wieku przedszkolnym

Portale ogólne:

https://www.lulek.tv/

Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

https://ciufcia.pl/

 Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.

http://www.buliba.pl

Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci.

http://www.dla-dzieci.com.pl

Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.

http://www.domowyprzedszkolak.pl/

To bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.

http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php

Dziecięce gry i zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(c) 2007- 2020 by przedszkolecharbrowo.pl

artwolan.pl