Skocz do głównej treści strony
Przedszkole Gminne w Charbrowie

Poznajemy prawa dziecka.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

20 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych .

Odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Została wyświetlona prezentacja, pt. „Prawa dziecka - Twoje prawa”.

Młodsze dzieci kolorowały ilustracje z wybranymi przez siebie prawami. Starsze grupy wykonały prace plastyczne, pt. „Znam swoje prawa”.

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.