Powitanie wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
E. Budryk

21 marca 2024 wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się  od zagadek, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku.

Powitanie wiosny  Powitanie wiosny

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego dzieci mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę.

Powitanie wiosny  Powitanie wiosny

Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

Powitanie wiosny   Powitanie wiosny

Podczas marszu ulicami Charbrowa dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony.

Powitanie wiosny  Powitanie wiosny

Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość .Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

facebook rss

BezpieczneWakacje