26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

26..03.2024 Odbył się Wielkanocny konkurs edukacyjny.

26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

Zaraz po śniadanku , spotkaliśmy się w sali nr 1, gdzie naszym oczom ukazała się magiczna dekoracja prosto z zaczarowanej krainy Wielkanocnego Zajączka, z niecierpliwością rozglądaliśmy się po sali zastanawiając się:  co nas czeka?.

26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

Wszystkiego dowiedzieliśmy się od Pani dyrektor, która serdecznie nas powitała  i przeczytała list od kicającego przyjaciela dzieci. Był tajemniczy, w pięknej kopercie, na specjalnym przezroczystym papierze, w dodatku z ilustracją  nadawcy. Niesamowite!

26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

Przystąpiliśmy do zdań , które zaproponował nam zając: Quiz świąteczny –teleturniej, z odpowiedziami ABC, doskonale nam poszło! Potem  dopasowywaliśmy elementy święconki, bo w koszyczkach było zdecydowanie za dużo! Teraz już wszyscy wiemy co powinno się znaleźć w Wielkanocnym koszyczku!

26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

Na pewno nie będą to zabawki! Następnie układaliśmy puzzle opowiadając jednocześnie o tradycjach które ukazały się na ilustracjach!

26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

Konkurencje matematyczne to też dla nas „pikuś”- sprytne przedszkolaki świetnie dodawały i odejmowały jajeczka w koszyczku;

26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

dopasowywanie połówek jaj do odpowiednich kształtów zrobiliśmy błyskawicznie, a najwięcej frajdy sprawiło nam rozłupywanie młoteczkami  wydmuszek w których ukryły się rebusy.

26.03.2024 Wielkanocny konkurs edukacyjny

Chętnie byśmy to powtórzyli, ale następny Konkurs Wielkanocny dopiero za rok !  Na zakończenie udaliśmy się do sali „starszaków” gdzie w tajemniczy sposób zając przygotował dla nas mały poczęstunek.

facebook rss

BezpieczneWakacje