Przedłużona edukacja zdalna.

Drodzy Rodzice!

Kształcenie na odległość w przedszkolach i szkołach  przedłużone do 24 maja br.

Informuję, że do 24 maja2020r. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty tj. przedszkolach i szkołach. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24.04.2020r.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 i   przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży , MEN podjął decyzję o ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym w dalszym ciągu   Edukacja zdalna przebiegać będzie do tego czasu na ustalonych i wypracowanych zasadach.

Pozostajemy z Państwem w kontakcie telefonicznym i mailowym. Niezmiennie życzę zdrowia i wytrwałości.

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Charbrowie

Bernadeta Wiśniewska