Spotkanie z marynarzem - zajęcia edukacyjne z cyklu poznajemy zawody i zainteresowania rodziców.20.05.2024r.
Dziś w przedszkolu mieliśmy wyjątkowego gościa, był nim tata Bartka- pan Jakub Mroczek, który jest marynarzem. Wizyta odbyła się w ramach projektu grupy II "Poznajemy zawody i zainteresowania rodziców". Dzieci były niezwykle podekscytowane i z niecierpliwością czekały na to spotkanie.
Pan Jakub opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, jako Starszego oficera pokładowego na statku handlowym przewożącym towary sypkie tj. zboża, nawozy, cement itp.

Spotkanie z marynarzem - zajęcia edukacyjne z cyklu poznajemy zawody i zainteresowania rodziców.   Spotkanie z marynarzem - zajęcia edukacyjne z cyklu poznajemy zawody i zainteresowania rodziców.

Zaprezentował dzieciom film edukacyjny ukazujący pracę marynarza oraz zdjęcia i filmiki z morskich wypraw.

Przyniósł ze sobą narzędzia nawigacyjne: mapę morską, trójkąt nawigacyjny i cyrkle. Zaprezentował jak za pomocą trójkąta nawigacyjnego można określić pozycję statku i nanieść ją na mapę, co jest kluczowe dla bezpiecznej żeglugi. Dzieci mogły dotknąć i obejrzeć te rzeczy z bliska, co wywołało wiele pytań i rozmów.

Marynarz opowiadał o różnych portach, które odwiedził, o egzotycznych zwierzętach morskich, które widział, oraz o tym, jak wygląda życie na statku. Wszyscy byli zafascynowani jego opowieściami o przygodach na otwartym morzu.

Na koniec spotkania udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekała na dzieci niespodzianka - żaglówka! Każde dziecko miało okazję wejść do niej i poczuć się jak prawdziwy marynarz, co sprawiło im ogromną radość i satysfakcję.

Spotkanie z marynarzem nie tylko dostarczyło dzieciom wiele radości, ale także wzbogaciło ich wiedzę o świecie i pokazało, jak ważna i fascynująca może być praca na morzu.

Na pamiątkę tego spotkania, Bartuś podarował swoim rówieśnikom upominki- małe żaglówki.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi za miłe i fascynujące spotkanie. Dzieci z pewnością zapamiętają tę wizytę na długo, a niektóre z nich być może marzyć będą o morskich przygodach, i o tym by w przyszłości zostać marynarzem.

facebook rss

BezpieczneWakacje