Konkurs plastyczny dla STARSZAKÓW "DBAM O PRZYRODĘ"

Konkurs plastyczny dla STARSZAKÓW

Praca plastyczna "DBAM O PRZYRODĘ"

Termin składania prac upływa: 23 października 2020 r

Format A3

Grupa III (6 latki)

Regulamin konkursu plastycznego

Pt. "Dbam o przyrodę"

w ramach projektu ,,Ekoenergetyczni międzypokoleniowo poznają świat”.

„Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Narodowego

Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”

Organizator

1. Organizatorami konkursu są: Grupa nieformalna – Ekoenergetyczni oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Wicko „Inicjatywa”

Cel konkursu

1. Rozwijanie zainteresowań plastycznych, umożliwienie młodym twórcom wykonania ciekawych prac malarskich wybranymi przez siebie technikami.
  2. Przedstawienie oczyma dzieci (z grup tzw. starszaków oraz z klas I Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wicko) pozytywnych działań związanych z dbaniem o przyrodę.
  3. Propagowanie ekologii wśród dzieci zarówno podczas pracy jak i zabawy czy to w szkole, przedszkolu czy w domu.
  4. Szansa wypowiedzi w formie plastycznej w ramach edukacji przyrodniczej.
  5. Wirtualna prezentacja pokonkursowa prac.

Zasady uczestnictwa

1. Adresaci konkursu: dzieci – uczniowie szkół podstawowych kl. I i dzieci z najstarszych grup przedszkolnych z terenu Gminy Wicko.
  2. Prace powinny zostać wykonane samodzielnie i indywidualnie (prace zbiorowe nie będą oceniane).
  3. Technika prac: malarstwo, rysunek, grafika oraz techniki mieszane płaskie.
  4. Format prac: A3.
  5. Każda praca powinna posiadać na odwrotnej stronie czytelną metryczkę identyfikacyjną, imię i nazwisko dziecka, klasa/ grupa, szkoła/przedszkole

Terminarz

1. Termin składania prac upływa: 23 października 2020 r., liczy się data wpływu pracy do siedziby organizatora.
  2. Prace prosimy dostarczać osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Przedszkole Gminne w Charbrowie, ul. Łebska 9.
  3. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej oraz portalu społecznościowym Stowarzyszenia po rozstrzygnięciu konkursu – wraz ze zdjęciem pracy oraz imieniem jej twórcy.

1. Jury przyzna I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
  2. W skład jury wchodzić będą 4 osoby oddelegowane przez Organizatorów.
  3. Wszystkie dostarczone na konkurs prace przechodzą na własność organizatora.
  4. Rozstrzygnięcie konkursu – do 30.10.2020r.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez zgody autora.
  6. Zgłoszenie pracy małoletniej osoby potwierdzone jest podpisem opiekuna na metryczce, co równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na wzięcie udziału oraz na upublicznienie wizerunku oraz pracy wraz z imieniem i nazwiskiem dziecka.