Edukacja zdalna-wtorek 30.03.2021

Witajcie drogie dzieci w kolejnym dniu nauczania zdalnego!

Na wczorajszych zajęciach poznaliśmy tradycje wielkanocne, które pielęgnuje się w naszych domach od wielu lat. Jedną z nich przybliżymy sobie nieco bardziej. Tą tradycją jest oczywiście malowanie jajek wielkanocnych. Chyba każdy z Was lubi ozdabiać pisanki, prawda?

1. Wysłuchajcie piosenki o Świętach Wielkanocnych, którą poznaliśmy w przedszkolu. Utrwalajcie  ją przez cały tydzień, aby w święta pięknie zaśpiewać Waszym najbliższym.

2. A teraz usiądźcie wygodnie i wysłuchajcie "Pisankowej Bajeczki", której autorką jest Pani Agnieszka Galica. Po wysłuchaniu opowiadania spróbujcie odpowiedzieć na pytania podane w filmiku.

3. A teraz czas na zabawę! Przygotujcie dużą łyżkę i jajko, najlepiej ugotowane na twardo:)

Przejdźcie po mieszkaniu, lub wyznaczonej przez rodziców trasie trzymając łyżkę z jajkiem raz w prawej a raz w lewej ręce. Postarajcie się by jajko nie spadło. Udało się? Brawo!!!

4. Z pomocą Waszych rodziców wykonajcie zadania w kartach pracy część 3, s.58 i 59.

Edukacja zdalna-wtorek 30.03.2021

5. Na koniec coś dla chętnych.

Spróbujcie narysować pisankę. Powodzenia!