Plan dnia Edukacja zdalna Dobre Rady Zajęcia dodatkowe Opłaty Rekrutacja Wyprawka na rok szkolny 2019/2020 Regulamin przewozu uczniów do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Wicko


Dla rodziców

Istotne jest aby ujednolicić oddziaływania wychowawcze przedszkola i domu rodzinnego, dlatego ważne jest aby rodzice wiedzieli co się dzieje w przedszkolu. Starali się w miarę możliwości uczestniczyć w jego życiu. Dzieci spędzają w przedszkolu większą część dnia, tu się bawią i cieszą, czasem smucą, odnoszą sukcesy i porażki. Tym wszystkim chcą się podzielić z rodzicami. Zapraszamy rodziców i rodziny do udziału we wszystkich uroczystościach i imprezach przedszkolnych Chcemy, aby dzieci w przedszkolu czuły się dobrze i bezpiecznie. Staramy się stworzyć miłą rodzinną atmosferę. O tym co dzieje się w naszym przedszkolu rodzice mogą dowiedzieć się na bieżąco z tablicy informacyjnej, z gazetki przedszkolnej pt. ,,Wieści z przedszkola” wydawanej co dwa miesiące., jak również podczas spotkań indywidualnych z nauczycielami oraz zebrań grupowych.

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA
Zapisy do przedszkola odbywają się od 1 do 30 marca każdego roku w godzinach pracy przedszkola. Karty zgłoszenia dzieci do przedszkola należy pobrać w przedszkolu. Przyjęcie dzieci do przedszkola odbywa się zgodnie z kryteriami zawartymi w Statucie Przedszkola.

JEŚLI CHCESZ ZAPISAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA SPRAWDŹ CZY:
-Twoje dziecko bez lęku i obaw potrafi nawiązać kontakt z nowo poznanymi osobami.
-Mówi tak , aby nauczycielki mogły je zrozumieć.
-Potrafi poprosić lub zapytać o coś.
-Potrafi samo umyć ręce , załatwić się.
-Sygnalizuje swoje potrzeby fizjologiczne.
-Potrafi pić z kubka i jeść sztućcami.
-Umie bawić się w towarzystwie drugiego dziecka.
-Jest dość sprawne fizycznie , potrafi chodzić po schodach, wspina się na drabinkę.
-Nie boi się korzystać z urządzeń ogrodowych.

ODZIEŻ

Ubiór dziecka powinien pozwalać na swobodę podczas zabaw i zajęć. Musimy pamiętać o tym, że podczas zajęć plastycznych lub zabaw w ogrodzie dziecko może się ubrudzić. Odzież nie może też być kłopotliwa i uciążliwa do zakładania i zapinania. Najlepiej jeśli spódniczka lub spodnie są na gumce, a kapcie i buty zapinają się na rzepy. Szczególnie jest to ważne podczas wychodzenia z dziećmi na spacery. Ważne jest też , aby dostosować ubiór dzieci do panującej aury, tak aby dzieci mogły jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu.

(c) 2007- 2020 by przedszkolecharbrowo.pl

artwolan.pl