Tematy do uzupełnienia w ćwiczeniach na cały tydzień od strony 60 do 69

Edukacja polonistyczna
W tym tygodniu tematem wiodącym jest „Wiosna na Wsi”
Praca z książką -Zielona książka strony:62-65

Dzieci przyglądają się ilustracją i wspólnie z rodzicami opowiadają o wizycie Olka I Ady na wsi.
-Mogą odpowiedzieć na kilka pytań: jakie zwierzęta spotkali na wsi? Czy kiedyś już widzieli takie zwierzęta, czy wiedzą jak one się nazywają? Czy znają odgłosy które wydają i potrafią je powtórzyć? Potrafią powiedzieć jakie nazwy mają zwierzęta młode i dorosłe.

Edukacja matematyczna
Jak to na wsi po powrocie od zwierzątek należy uprać ciuchy. Zachęcamy rodziców do zaangażowania dzieci w prace domowe!

Zadanie nr 1 „Wielkie pranie”
– zaproś dziecko do pomocy w układaniu prania – poproś, aby odszukało i połączyło w pary takie same skarpetki. Zachęć dzieci do ich przeliczania, segregowania (skarpetki poszczególnych członków rodziny), porównywania, kto ma ich więcej, a kto mniej.

Podczas zabawy dzieci będą ćwiczyć spostrzegawczość i umiejętności matematyczne.

Zadanie nr 2 „Cukiereczki”
Wykonaj zadanie zgodne z instrukcją na obrazku .Kolejność wykonywanych zadania pokazują kostki.

Edukacja przyrodnicza

Uruchom darmową grę online na platformie lulek.tv https://www.lulek.tv/gry/darmowe/wytez-sluch-81

Wytęż słuch i kliknij na zwierzę, które wydaje płynący z megafonu odgłos. Jeśli chcesz usłyszeć dźwięk jeszcze raz, kliknij na głośnik. Zabawa dla przedszkolaków, która ćwiczy słuch oraz rozwija inteligencję przyrodniczą.

Gr II Średniaki 30.03-03.04.2020 Wiosna na wsi

Zajęcia plastyczne "Wiosenne kwiaty " - "Zwierzęta na wsi -kury"

"Wiosenne kwiaty"- doświadczenie zaczerpnięte ze strony http://przedszkolnepomysly.pl

Co potrzebne?

– miseczka
– woda
kartka (szablon kwiata)

Sposób wykonania:
Wycinamy kwiat. Kolorujemy dla lepszego efektu. Zginamy jego płatki. Układamy na powierzchni wody i czekamy, żeby się otworzył.

"Zwierzęta na wsi -kury"

Do pracy potrzebne nam będą:

-klej

-nożyczki

- kolorowy papier

-wycinanki

-kredki

Bierzemy kartkę papieru w wybranym przez siebie kolorze,rysujemy na niej kredką duże koło przypominające kształtem gniazdo dla ptaszka( mama na pewno będzie wiedziała????. Z innej kartki, najlepiej żółtej wycinamy kształt ptaszka. Z czerwonej wycinanki wycinamy trójkącik, który będzie naszym dzióbkiem a z niebieskiej kartki trójkącik który będzie naszym ogonkiem. Przyklejamy nasze elementy do wcześniej przygotowanej kartki z gniazdem. Naklejamy wycięte oczko ale możemy je również narysować. Z baiełej kartki wycinamy 3 jajka a z zielonej 2 listki. Wszystko doklejamy w taki sposób jak mamy na filmiku. Na koniec rysujemy na naszym ptaszku drobniutkie, malutkie kreseczki i tak nasze gniazdo z ptaszkiem jest gotowe.

Życzę miłej i twórczej pracy

Zajęcia ruchowe

Zadanie nr 1

„Farma na wsi - Tor przeszkód ” ‒ przenosicie się wyobraźnią na farmę , zamieniacie się w koniki które ćwiczą swoją sprawnosć pokonując tor przeszdód. Wspólnie z dzieckiem zbuduj z mebli tor przeszkód: możecie wykorzystać krzesła, stołki, materace, koce, poduszki itp. Poproś, aby dziecko przeszło tor przeszkód w określony sposób, np. pod krzesłem, wchodząc na stołek, układając się na brzuchu na kocu i odpychając rękami od podłogi, skacząc z poduszki na poduszkę. Dołącz do zabawy i zorganizujcie wyścigi!

Zabawa rozwija sprawność całego ciała – siłę, zwinność, koordynację ruchową. Wprowadzenie elementu rywalizacji (między rodzeństwem lub dzieckiem i rodzicami) wpływa na rozwój emocjonalny – pozwala doświadczać wygranej i przegranej, uczy zachowania wobec innych, czekania na swoją kolej.

Zadanie nr 2

Muzyczna Zumba .Zachęcamy do naśladowanoa ruchów Pani Julity Jamza-Szik ! Powodzenia !