Tematy do uzupełnienia w ćwiczeniach na cały tydzień od strony 60 do 69
Edukacja polonistyczna
W tym tygodniu tematem wiodącym jest „Wiosna na Wsi”
Praca z książką -Zielona książka strony:62-65
Dzieci przyglądają się ilustracją i wspólnie z rodzicami opowiadają o wizycie Olka I Ady na wsi.
-Mogą odpowiedzieć na kilka pytań: jakie zwierzęta spotkali na wsi? Czy kiedyś już widzieli takie zwierzęta, czy wiedzą jak one się nazywają? Czy znają odgłosy, które wydają i potrafią je powtórzyć? Potrafią powiedzieć jakie nazwy mają zwierzęta młode i dorosłe.
Edukacja matematyczna
Jak to na wsi po powrocie od zwierzątek należy uprać ciuchy. Zachęcamy rodziców do zaangażowania dzieci w prace domowe!
Zadanie nr 1 „Wielkie pranie”
– zaproś dziecko do pomocy w układaniu prania – poproś, aby odszukało i połączyło w pary takie same skarpetki. Zachęć dzieci do ich przeliczania, segregowania (skarpetki poszczególnych członków rodziny), porównywania, kto ma ich więcej, a kto mniej.
Podczas zabawy dzieci będą ćwiczyć spostrzegawczość i umiejętności matematyczne.
Zadanie nr 2 „Cukiereczki”
Wykonaj zadanie zgodne z instrukcją na obrazku. Kolejność wykonywanych zadania pokazują kostki.
Edukacja przyrodnicza
Uruchom darmową grę online na platformie lulek.tv https://www.lulek.tv/gry/darmowe/wytez-sluch-81
Wytęż słuch i kliknij na zwierzę, które wydaje płynący z megafonu odgłos. Jeśli chcesz usłyszeć dźwięk jeszcze raz, kliknij na głośnik. Zabawa dla przedszkolaków, która ćwiczy słuch oraz rozwija inteligencję przyrodniczą.
Zajęcia plastyczne "Wiosenne kwiaty" - "Zwierzęta na wsi -kury"
"Wiosenne kwiaty"- doświadczenie zaczerpnięte ze strony http://przedszkolnepomysly.pl
Co potrzebne?
- miseczka
- woda
- kartka (szablon kwiata)
Sposób wykonania:
Wycinamy kwiat. Kolorujemy dla lepszego efektu. Zginamy jego płatki. Układamy na powierzchni wody i czekamy, żeby się otworzył.
"Zwierzęta na wsi -kury"
Do pracy potrzebne nam będą:
- klej
- nożyczki
- kolorowy papier
- wycinanki
- kredki
Bierzemy kartkę papieru w wybranym przez siebie kolorze, rysujemy na niej kredką duże koło przypominające kształtem gniazdo dla ptaszka (mama na pewno będzie wiedziała????. Z innej kartki, najlepiej żółtej wycinamy kształt ptaszka. Z czerwonej wycinanki wycinamy trójkącik, który będzie naszym dzióbkiem a z niebieskiej kartki trójkącik, który będzie naszym ogonkiem. Przyklejamy nasze elementy do wcześniej przygotowanej kartki z gniazdem. Naklejamy wycięte oczko, ale możemy je również narysować. Z białej kartki wycinamy 3 jajka a z zielonej 2 listki. Wszystko doklejamy w taki sposób jak mamy na filmiku. Na koniec rysujemy na naszym ptaszku drobniutkie, malutkie kreseczki i tak nasze gniazdo z ptaszkiem jest gotowe.
Życzę miłej i twórczej pracy.
Zajęcia ruchowe
Zadanie nr 1
„Farma na wsi — Tor przeszkód” ‒ przenosicie się wyobraźnią na farmę, zamieniacie się w koniki, które ćwiczą swoją sprawność pokonując tor przeszkód. Wspólnie z dzieckiem zbuduj z mebli tor przeszkód: możecie wykorzystać krzesła, stołki, materace, koce, poduszki itp. Poproś, aby dziecko przeszło tor przeszkód w określony sposób, np. pod krzesłem, wchodząc na stołek, układając się na brzuchu na kocu i odpychając rękami od podłogi, skacząc z poduszki na poduszkę. Dołącz do zabawy i zorganizujcie wyścigi!
Zabawa rozwija sprawność całego ciała – siłę, zwinność, koordynację ruchową. Wprowadzenie elementu rywalizacji (między rodzeństwem lub dzieckiem i rodzicami) wpływa na rozwój emocjonalny – pozwala doświadczać wygranej i przegranej, uczy zachowania wobec innych, czekania na swoją kolej.
Zadanie nr 2
Muzyczna Zumba. Zachęcamy do naśladowania ruchów Pani Julity Jamza-Szik! Powodzenia!