Gr I Maluchy 20-24.04.2020

Temat tygodnia: DBAMY O ZIEMIĘ!

Drogie dzieci w tym tygodniu, tematem przewodnim naszej edukacji, będzie dbanie o nasze środowisko.

Zachęcam Was do zabaw proponowanych przeze mnie????

I.      Mowa ojczysta – usprawnianie narządów artykulacyjnych, poprzez swobodne wypowiedzi dzieci.

·         Obejrzyjcie film edukacyjny pt.: „Rady na odpady”

·         Proszę porozmawiajcie z rodzicami o tym co zobaczyliście i dowiedzieliście się z filmu.

·         Odpowiedzcie na pytania:

W jaki sposób nasze zachowanie może być szkodliwe dla środowiska, w którym mieszkamy?

Co możemy zmienić aby nasza Ziemia była czysta i rosły w niej drzewa i kwiaty?

·         Proszę podzielcie kartkę A4 na połowę. Po jednej stronie narysujcie planetę, która jest zadowolona bo jest czysta, mieszkają w niej zwierzęta, rosną kwiaty, rośliny i drzewa, rzeki są czyste. Po ulicach jeżdżą auta, które są ekologiczne i nie zanieczyszczają powietrza.

Po drugiej stronie narysujcie planetę, która jest zła i smutna, bo znajduje się w niej wiele śmieci, fabryk,  powietrze, morza, rzeki są zanieczyszczone. Możecie wyciać potrzebne elementy, ze starych gazet i przykleić po odpowiedniej stronie.

II.                     Zajęcia matematyczne – tworzenie zbiorów wieloelementowych

Potrzebne nam będą : szklane przedmioty, papiery, metalowe puszki,  niepotrzebne gazety, plastikowe opakowania np. po wykorzystanych kosmetykach oraz produkty zmieszane.

Proszę również przygotować pojemniki (wiaderka, miski, kartony itp. ) w czterech kolorach: zielony, niebieski, żółty, brązowy oraz czarny.

Drogie dzieci wysłuchajcie uważnie piosenki (nawet kilkukrotnie)która znajduje się poniżej.

Umieśćcie śmieci w odpowiednich pojemnikach. W taki sposób jak segregujemy odpady w Waszych domach na terenie naszej Gminy Wicko. Przeliczcie ich ilość w każdym zbiorze, porównajcie wzgledem siebie. Zapewne rodzice Ci pomogą i będziecie wspólnie utrwalać zasady segregacji.

PAMIĘTAJ!

Podczas wyrzucania butelek plastikowych, należy je najpierw zgnieść oraz odkręcić zakrętkę(można je umieszczać w specjalnych pojemnikach np. w naszym przedszkolu)

Baterie, także umieszczamy w specjalym pojemniku znajdującym się w wielu sklepach, przedszkolach i szkołach.

III.                     Zajęcia umuzykalniające

Podczas słuchania piosenki, spróbuj rozpoznać dwa rodzaje tempa: wolne i szybkie. Gdy usłyszysz tempo wolne - maszeruj rytmicznie po pokoju w kółeczku, gdy tempo się zmieni, skacz w miejscu. Bądź uważny, ponieważ  tempo zmienia się kilkukrotnie. Powodzenia

IV.                     Ćwiczenia gimnastyczne

Na początek krótka rozgrzewka

Później trochę ćwiczeń naszych nóg, które rysować będą koła na dywanie

Na koniec taniec Polka, wspólnie z mamą i tatą zatańczcie w kółeczku.

Zajęcia plastyczno – konstrukcyjne dla chętnych

Może dziś spróbujecie trochę pobawić się farbami i wykonacie takie piękne drzewo wiosenne, albo odrysujcie kształt dłoni i umieśćcie go na rolce papieru. Moze spodoba się Wam kolorowy kwiat prezentowany poniżej.

Gr I Maluchy 20-24.04.2020  Gr I Maluchy 20-24.04.2020

Gr I Maluchy 20-24.04.2020

KARTY PRACY DLA CHĘTNYCH ????

Gr I Maluchy 20-24.04.2020

MOI DRODZY PODAJĘ KONTAKT, NA KTÓRY MOŻECIE PRZESYŁAĆ WASZE AKTYWNOŚCI, POZDROWIENIA, PYTANIA, CO TYLKO CHCECIE. JUŻ NIEKTÓRZY PODZIELILI SIĘ ZE MNĄ, SPOSOBAMI RADZENIA SOBIE Z NUDĄ.

anna.iwicka@przedszkolecharbrowo.pl

Z pozdrowieniami p. Ania I.