Gr II Średniaki 20-24.04.2020

Temat tygodnia : Dbamy o przyrodę ! Dzień ziemi!

Kochane średniaczki, witam Was po weekendowym odpoczynku. Zaczynamy nowy tydzień. W tym obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi, a dokładnie 22 kwietnia w środę.

1. Na początek wysyłam Wam dwa filmiki Jak dbać o naszą planetę ! Jak pomoc bohaterowi śmietnikowi by miał mniej śmieci ? Jak segregować śmieci? w Zastanówcie się nad tym!  Czy mały człowiek zużywa dużo energii??

2.Teraz chciała bym żebyśmy się zastanowili, nad tym co my możemy zrobić aby nam żyło się lepiej oraz aby nasza Ziemia wyglądała lepiej? Była czystsza i bardziej przyjazna dla ludzi i zwierząt, roślin i wszystkiego co żyje na Ziemi.

Będę miała dla was małe zadanie: Chciała bym żebyście wspólnie z rodzicami, bratem albo siostra rozejrzeli się po swoim domu, pokoju, łazience czy kuchni. Wyszli z domu do swojego ogródka czy na swoje podwórko i przez cały tydzień od poniedziałku do piątku zbierali znalezione śmieci: butelki, plastyk, papier, szkło, odpadki z jedzenia i starali się je segregować do odpowiednich pojemników czy worków.

Pamiętajcie że :

-szkło umieszczamy w workach w kolorze zielonym

-plastyk umieszczamy w workach w kolorze żółtym

-papier umieszczamy w workach w kolorze niebieskim

-zmieszane czyli takie, które nie pasują do żadnego z wymienionych przeze mnie kolorów wrzucamy do pojemnika czarnego lub worka czarnego.

Proponuję wam grę z rybką mini! Ona pomoże nam utrwalić segregację śmieci

3.Kolejne zadanie na pewno będzie dla Was przyjemnością. Chciała bym żebyście stworzyli Planetę  Ziemię.

Potrzebny Wam będzie:

-Papierowy okrągły talerzyk

-Farbki lub kredki w kolorze zielonym i niebieskim

- czerwony,  biały i czarny papier

-klej i nożyczki

Gr II Średniaki 20-24.04.2020

Pomaluj swój talerzyk na kolor zielony i niebieski: niebieski to woda na naszej planecie a zielony to trawa, drzewa i inne rośliny. Jak wszystko wyschnie naklej swojej planecie czerwony uśmiech oraz oczy wycięte z białego i czarnego papieru. Liczę na Wasz kreatywność i pomysłowość.

4.Oczywiście nie zapominamy o pracy w naszych książkach.

W tym tygodniu otwieramy karty pracy na stronach 76 i 77. Dacie radę. Myślę ,że poradzicie sobie bez problemu.

1. Na koniec chciała bym Was prosić, żebyście zrobili parę zdjęć swoich prac i tego jak segregujecie śmieci w swoich domach, jak dbacie o czystość w pokoju.

Możecie do mnie lub pani Ani napisać i wysłać zdjęcie

anna.habyk@przedszkolecharbrowo.pl

karolina.wazna@przedszkolecharbrowo.pl

Możecie też do nas napisać na facebooku przedszkola. Rodzice na pewno Wam w tym pomogą a nam będzie bardzo miło zobaczyć jak spędzacie czas w czasie zajęć.

Pozdrawiam was i scickam cieplutko! Pani Karolina

Odimienna metoda nauki czytania "Połącz w pary "