Gr I Maluchy 23.03-27.03.2020-Nadeszła Wiosna

EDUKACJA POLONISTYCZNA

„Witamy cię, wiosno!”

Drodzy Rodzice i przedszkolacy!

Zapraszam do obejrzenia, krótkiego filmu edukacyjnego na temat „Wiosna i jej oznaki”.

Wystarczy kliknąć poniższy link.

Zachecam do rozmowy z dziećmi po obejrzeniu filmu i zadaniu pytań:

Wymień wszystkie pory roku?

Jaką porę roku mamy teraz?

Wymień co charakteryzuje wiosnę? ( dzień jest coraz dłuższy, kto budzi się z zimowego snu, jakie ptaki wracają z ciepłych krajów itp.)

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Zabawa matematyczna „Grządki Oli” - ćwicząca umiejętność dostrzegania rytmu i kontynuowania go.

Potrzebne będzie:

Nożyczki,

klej,

kartka papieru lub gazeta,

kolorowe kwiaty( w miare możliwosci dzieci lub rodzice mogą narysować i pokolorować, czy tez można wyciać  z niepotrzebnych gazet)

Dziecko wycina z papieru lub gazety pasek, (w przypadku młodszych dzieci, pomaga rodzic).

Będzie to grzadka, na której naklejone są kwiatki w odpowiednich sekwencjach (np. czerwony – żółty- czerwony). Rodzicu  powiedz dziecku, że Ola sadzi kwiatki na swojej grządce w określonej kolejności i prosi dzieci, aby pomogły Oli dokończyć sadzenie kwiatków zachowując odpowiedni rytm( czyli kolejność).

Dla starszych dzieci(4latków) rodzic pomoże w przygotowaniu  trudniejszego  zadania (np. rytm złożony z 3 kolorów lub kwiatów małych i dużych).

Proszę, aby dzieci określiły kolory kwiatów, przeliczyły ich ilość, którą można zwiększać w miarę umiejetności dziecka, oraz pogrupowały kwiaty zgodnie z rodzajem i kolorem czy wielkością.

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

Maluchy bardzo lubią śpiewać piosenki, dlatego zachęcam do zabawy i improwizacji ( naśladujemy słowa piosenki) przy utworze „Maszeruje wiosna”.

Drodzy rodzice, proszę w wolnej chwili - włączajcie dzieciom piosenkę a zobaczycie jak pięknie przyswoją słowa, metodą nauki ze słuchu.

Może i Wam samym, ta melodia wpadnie w ucho.

Piosenka uruchomi się, po kliknięciu w poniższy link.

EDUKACJA PLASTYCZNA

„Pani wiosna”

Zachęcam dzieci do wykonania wizerunku pani wiosny. Rodzicu - narysuj na kartce postać pani wiosny i zachęć dziecko do wyklejenia za pomocą skrawków materiału sukienki. Ma być kolorowo i kwieciście (oczywieście w miarę możliwości pamiętamy, ze „zostajemy w domu”).

Każda praca będzie wyjątkowa. Poniżej podaje przykład wykonania.

Gr I Maluchy 23.03-27.03.2020-Nadeszła Wiosna

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE

Zapraszam do wspólnej zabawy wszystkich członków rodziny.

POWODZENIA I ŻYCZĘ WAM UDANEJ ZABAWY.