ZAJĘCIA DODATKOWE DLA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

ZAJĘCIA  DODATKOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU!!!

Zajęcia taneczne "Tańczące brzdące"

W grupie średniaków proponujemy dzeciom dodatkowe możliwości wyrażania siebie i swoich odczuć poporez ruch własnego ciała zgodnie z rytmem muzyki. Tak właśnie narodziała sie myśl stworzenia koła tanecznego "Tańczące brzdące", gdzie dzieci poznają tańce i rózne gatunki muzyki, ale także będą uczyły się współpracy w grupie.

Celem zajęć będzie:

• poznanie i nauka nowych układów tanecznych i choreografii instruktora
  • poznanie kroków salsy, walca, itp.
  • zwiekszenie koordynacji rucowej refleksu i zwinności, poczucia rytmu
  • dbanie o prawidłową postawę, sprężystą sylwetkę
  • poprawianie własnego obrazu "ja: (satysfakcja z własnych umiejętności, optymizm)
  • osiągnięcia teneczne na szczeblu przedszkolnym

Prowadząca: mgr Anna Iwicka

Zajęcia matematyczne " Kodowanie na dywanie"

Mając na uwadze iż zmiany w podstawach programowych nakładają na nauczycieli nowe obowiązki wprowadzania dzieci w wirtualny świat, zapragnęłam pójść tym torem i poświęcić swój czas, by wspólnie z dziećmi z najstarszej grupy przyjrzeć się od podstaw nauce programowania.

Chciałam zaproponować dzieciom zajęcia, które odbywać się będą raz w miesiącu. W celu poświęcenia więcej czasu indywidualnie dzieciom grupa będzie dzielona na każdych zajęciach na pół. Zabawy w kodowanie rozpoczynamy od zabaw na dywanie ( jak sama nazwa wskazuje), a potem powoli będziemy przenosić się w świat bardziej cyfrowy....

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właśnie oznacza? - na takie i inne związane z matematyką, informatyką pytania będziemy starali się odpowiedzieć wspólnie z dziećmi. Będą to zajęcia silnie aktywizujące dzieci do samodzielnego działania. Mają zachęcić dzieci do dostrzegania matematyki i informatyki wokół nas i przyjęcia jej jako zabawy, a nie przymusu. Pojawiają się również małe roboty, które pomogą zrozumieć dzieciom podstawowe pojęcia matematyczne i na pewno uatrakcyjnią naukę poprzez zabawę.

Końcowym efektem naszych spotkań będzie wprowadzenie dzieci do pracy z wykorzystaniem komputerów, to łącznik między "kodowaniem na dywanie", a pracą w aplikacjach tabletowych lub na komputerze. Rodzicom zaś zajęcia dostarczą gotowe pomysły, jak bawić się z dziećmi w domu, jakie strony internetowe, gry polecić dzieciom. Na co zwrócić uwagę i w , którą stronę "pchnąć" dzieci w poznawaniu wirtualnego świata.

Prowadząca : mgr Anna Remiszewska

Zajęcia badawczo- odkrywcze " Klub Małego Odkrywcy"

Pragnąc podtrzymać naturalną ciekawosć jaką ma każde dziecko wobec świata, który go otacza, chciałabym powrocić do prowadzenia zajęć z eksperymentowaniem i odkrywaniem świata. Zajęcia z "Klubu Małego Odkrywcy" odbywać sie będą 2 razy w miesiącu po 30 min w grupie III.

Pragnę aby dzieci odkrywały świat doświadczając go samodzielnie. By poznawały go przez doświadczenie. Chcąc pobudzać dziecięcą ciekawosć do poznawania praw rządzących przyrodą, otoczeniem, zaciekawienie światem nauki, rozwijaniem umiejętnosci rozwiązywania problemów i samodzielnego myślenia. Na zajęciach dzieci będą miały okazję samodzielnie, pod okiem nauczyciela przeprowadzać eksperymenty i obserwacje z różnych dziedzin nauki.Zagadanienia, które poruszymy na zajęciach to: nasze zmysły, powietrze, latanie, dzwięki, światło, woda, magnetyzm, elektryczność..

Prowadząca: Sabina Godula

J. ANGIELSKI- nauka języka w zakresie podstaw dla dzieci 3-4- 5-6 letnich. Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat nauki j. obcego poprzez aktywna zabawę, połączoną z ruchem, grami, rymowankami i piosenkami. Naukę  języka  angielskiego prowadzi Pani AgnieszkaKról

RELIGIA - zajęcia przybliżające dzieciom treści religijne prowadzone w formie zabaw. Zajęcia przeznaczone dla dzieci 5-6 letnich. Prowadzone przez ks.proboszcza Stanisława Bugaja, w każdy wtorek w gr. III o godz. 9.00

TERAPIA LOGOPEDYCZNA i ZAJECIA WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU

- zajęcia dla dzieci 4- 5 -6 letnich,  prowadzone  przez panią mgr Ewę Salamon.

4 x w tygodniu ( poniedziałek , wtorek,    środa, piątek w  godz. 8.00-12.00)

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA I ZDOLNOŚCI DZIECI

prowadzone sa we wszystkich grupach przez nauczycieli edukacji przedszkolnej takie jak:

- zajęcia muzyczno-ruchowe

- zajęcia plastyczno-konstrukcyjne

- zajęcia teatralne

- nauka  gry  w  warcaby

- innowacja pedagogiczna  - wczesna nauka czytania opatra na metodzie Ireny Majchrzak

Projekt: Pocztówka z przedszkola
Konkursy dla dzieci