ZAJĘCIA DODATKOWE DLA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

ZAJĘCIA  DODATKOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU!!

Zajęcia matematyczne " Kodowanie na dywanie"

Mając na uwadze iż zmiany w podstawach programowych nakładają na nauczycieli nowe obowiązki wprowadzania dzieci w wirtualny świat, zapragnęłam pójść tym torem i poświęcić swój czas, by wspólnie z dziećmi z najstarszej grupy przyjrzeć się od podstaw nauce programowania.

Chciałam zaproponować dzieciom zajęcia, które odbywać się będą raz w miesiącu. W celu poświęcenia więcej czasu indywidualnie dzieciom grupa będzie dzielona na każdych zajęciach na pół. Zabawy w kodowanie rozpoczynamy od zabaw na dywanie ( jak sama nazwa wskazuje), a potem powoli będziemy przenosić się w świat bardziej cyfrowy....

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właśnie oznacza? - na takie i inne związane z matematyką, informatyką pytania będziemy starali się odpowiedzieć wspólnie z dziećmi. Będą to zajęcia silnie aktywizujące dzieci do samodzielnego działania. Mają zachęcić dzieci do dostrzegania matematyki i informatyki wokół nas i przyjęcia jej jako zabawy, a nie przymusu. Pojawiają się również małe roboty, które pomogą zrozumieć dzieciom podstawowe pojęcia matematyczne i na pewno uatrakcyjnią naukę poprzez zabawę.

Końcowym efektem naszych spotkań będzie wprowadzenie dzieci do pracy z wykorzystaniem komputerów, to łącznik między "kodowaniem na dywanie", a pracą w aplikacjach tabletowych lub na komputerze. Rodzicom zaś zajęcia dostarczą gotowe pomysły, jak bawić się z dziećmi w domu, jakie strony internetowe, gry polecić dzieciom. Na co zwrócić uwagę i w , którą stronę "pchnąć" dzieci w poznawaniu wirtualnego świata.

Prowadząca : mgr Anna  Habyk, mgr Anna Remiszewska

Zajęcia badawczo- odkrywcze " Klub Małego Odkrywcy"

Pragnąc podtrzymać naturalną ciekawosć jaką ma każde dziecko wobec świata, który go otacza, chciałabym powrocić do prowadzenia zajęć z eksperymentowaniem i odkrywaniem świata. Zajęcia z "Klubu Małego Odkrywcy" odbywać sie będą 2 razy w miesiącu po 30 min w grupie III.

Pragnę aby dzieci odkrywały świat doświadczając go samodzielnie. By poznawały go przez doświadczenie. Chcąc pobudzać dziecięcą ciekawosć do poznawania praw rządzących przyrodą, otoczeniem, zaciekawienie światem nauki, rozwijaniem umiejętnosci rozwiązywania problemów i samodzielnego myślenia. Na zajęciach dzieci będą miały okazję samodzielnie, pod okiem nauczyciela przeprowadzać eksperymenty i obserwacje z różnych dziedzin nauki.Zagadanienia, które poruszymy na zajęciach to: nasze zmysły, powietrze, latanie, dzwięki, światło, woda, magnetyzm, elektryczność..

Prowadzący:  n-le grup

J. ANGIELSKI- nauka języka w zakresie podstaw dla dzieci 3-4- 5-6 letnich. Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat nauki j. obcego poprzez aktywna zabawę, połączoną z ruchem, grami, rymowankami i piosenkami. Naukę  języka  angielskiego prowadzi mgr Marta Tandek.

RELIGIA - zajęcia przybliżające dzieciom treści religijne prowadzone w formie zabaw. Zajęcia przeznaczone dla dzieci 5-6 letnich. Prowadzone przez ks.proboszcza Stanisława Bugaja, w każdy wtorek w gr. III o godz. 9.00

TERAPIA LOGOPEDYCZNA i ZAJECIA WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU

- zajęcia dla dzieci 4- 5 -6 letnich,  prowadzone  przez panią mgr Ewę Salamon, mgr Agnieszkę Bednarek

4 x w tygodniu ( poniedziałek , wtorek,    środa,  czwartek  w  godz. 11.00 - 13.00)

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA I ZDOLNOŚCI DZIECI

prowadzone sa we wszystkich grupach przez nauczycieli edukacji przedszkolnej takie jak:

- zajęcia muzyczno-ruchowe

- zajęcia plastyczno-konstrukcyjne

- zajęcia teatralne

- nauka  gry  w  warcaby/szachy

- innowacja pedagogiczna  - wczesna nauka czytania opatra na metodzie Ireny Majchrzak

- zajęcia taneczne

Warsztaty kreatywne – przygotowanie stroików na kiermasz świąteczny.
“IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ ”
Konkurs "Zaczytane przedszkole"
Podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy
Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu "Przeczytaliśmy, namalowaliśmy -Projekt okładki mojej ulubionej książki"
Zajęcia z użyciem technologii informacyjnych w grupie III
A co słychać na języku angielskim ? Poznajemy części ciała!
„Bajki dzieciństwa naszych Rodziców i Dziadków-czytanie z zaproszonym gościem
Zajęcia dodatkowe "kasztaniaki"
REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,Przeczytaliśmy - namalowaliśmy”
A co słychać na języku angielskim ?The Rainbow Colors Song
Photon Przyjaciel Przedszkolaków!
"Wędrująca książka"
Kontynuujemy Projekt BohaterON !
Już wkrótce Mały Miś w naszej placówce !
Zdrowo i Sportowo w naszej placówce!
Akademia Dobrych Manier
Cyfrowe granie na dywanie. Zajęcia klubu szachowego "Szach-Mat".
Planowane działania na Maj
Sukces naszych przedszkolaków!
J.angielski -wiosenne słownictwo, piosenka
J.angielski "London bus"
Nasze sukcesy!
Zajęcia badawczo-odkrywcze „Klub Małego Odkrywcy”
Dobra wiadomość dla Starszaków ! Nowy projekt!
J.angielski" Zima"
Wyniki konkursu plastycznego „Domy dzikich zwierząt”
Sukces naszych przedszkolaków!
"Wyraźni na drodze" -udział dzieci z gr III
J.angielski Twinkle Twinkle Little Star -piosenka
Konkurs fotograficzny ! Pod patronatem Międzynarodowego projektu - Piękna nasza Polska cała !
Język angielski -„All Hallows’ Eve”-Halloween -Co to takiego?
Język angielski -Październik: I like fruit and vegetables
Konkursy na Październik
Rodzinny Konkurs Plastyczny
A co na języku angielskim?
Akcja BOHATERON w grupie Starszaków !
Język angielski w naszym przedszkolu!
Sukces naszego przedszkolaka !
Projekt: Pocztówka z przedszkola
Konkursy dla dzieci