Projekt: Pocztówka z przedszkola

Pocztówka z przedszkola.

Nasze przedszkole bierze udział  w ogólnopolskim  projekcie edukacyjnym „Pocztówka z przedszkola”,  którego organizatorem jest Przedszkole nr 6 w Lęborku. Z każdego województwa  do projektu zakwalifikowało się po 5 przedszkoli, które jako pierwsze przesłały formularz zgłoszeniowy.

Głównym celem projektu jest wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolami na terenie całej Polski. Natomiast ideą wiodącą projektu jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Dzięki uczestniczeniu w projekcie dzieci będą mogły poznać najdalsze zakątki Polski, wzbogacić  wiedzę na temat swojego kraju, poznać nowe miejsca,a także nawiązać kontakt z rówieśnikami z całego kraju.

Tak więc już od października prowadzimy korespondencję z przedszkolakami z całej Polski. W listach  opisujemy nasze przedszkole, to  jak wygląda, ile ma oddziałów, opowiadamy o zwyczajach panujących w naszym przedszkolu, ważnych wydarzeniach z życia przedszkolaków. Opisujemy również naszą piękną okolicę, chwalimy się  ciekawymi  miejscami znajdującymi się na terenie naszej Gminy Wicko.

Do tej pory wysłaliśmy listy do 34 placówek,  otrzymaliśmy pocztówki z następujących  przedszkoli:

1.     Przedszkole Publiczne im. Krasnala Hałabały w Rychwałdzie

2.     Przedszkole „Słoneczko” w Toruniu

3.     Przedszkole Samorządowe nr 3 w Dobczycach

4.     Przedszkole Publiczne im. Jana Pawła II w Bartkowicach

5.     Przedszkole Niepubliczne „Borowik” w Bydgoszczy

6.     Przedszkole nr. 19, grupa „Mrówki” w Gdyni

7.     Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Sióstr Miłosierdzia Łuków

8.     Przedszkole Publiczne nr 3 w Gogolinie im. Karlika i Karliczki

9.     Przedszkole Samorządowe z ZSS w Nowogrodzie

10. Gminne Przedszkole w Straszynie

11. Miejskie Przedszkole nr 4 w Będzinie

12. Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” Ełk

13. Przedszkole Miejskie nr 4 im. Jana Brzechwy  w Stargardzie

Wszystkim serdecznie dziękujemy za listy !

Finalnym etapem programu będzie stworzenie mapy Polski „Pocztówka  z przedszkola” przez każdego uczestnika projektu, na której znajdą się wszystkie otrzymane pocztówki.