Sukces naszych przedszkolaków!

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym                                     pt. "Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam"  zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Konkurs został zorganizowany w ramach Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.  Miał on za zadanie przekazać w dostępny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, kształtować twórcze myślenie i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 6.04.2019 podczas finału Marszu dla Autyzmu                    w Lęborku. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z 15 placówek. Prace oceniane były                      w 3 kategoriach: dzieci 3-4 lata, 5-7 lat oraz dzieci niepełnosprawne.   28 marca Komisja Konkursowa w składzie: Bogusława Meller – Przewodnicząca, Sylwia Skroś, Wioletta Tubacka i Ewelina Krzyżanowska dokonała oceny zgłoszonych prac i przyznała 19 nagród i wyróżnień. Podczas oceniania Jury bardzo zwracało uwagę na samodzielność prac. Efektem wyboru jest wystawa najlepszych prac, która w najbliższych miesiącach odwiedzi wiele szkół                              i urzędów. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami nagrodzonych zostało 19 dzieci oraz ich opiekunowie.

Wśród nagrodzonych prac znalazły się prace naszych przedszkolaków!

W  kategorii dzieci od 3 do 4 lat:

III miejsce  zajęła Hanna Młynek   grupa I, opiekun Sabina Gdula

W kategorii dzieci od 5 do7 lat:

V miejsce  zajął Iwo Stefański grupa III,  opiekunowie Anna Habyk i Agnieszka Bednarek

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje!!!

Sukces naszych przedszkolaków!

facebook rss