"Wędrująca książka"

Zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców do udziału w akcji „WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”.

Celem akcji jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.

Projekt „Wędrująca książka” ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać.

CO NALEŻY ZROBIĆ ?

1.    Przedszkolak podejmuje decyzję, którą książkę z domowego księgozbioru chce umieścić w KĄCIKU WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI. Książki przyniesione do przedszkola nie wracają do właściciela – stają się naszą wspólną własnością.

2.    Przyniesione książki należy pozostawić przy kuchni – ustawiony zostanie tam regał na książki- który zostanie oznakowany hasłem KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI.

3.    Z KĄCIKA WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI przedszkolak (także rodzic) może WYPOŻYCZYĆ książkę, PRZECZYTAĆ ją i ZWRÓCIĆ do „kącika”.

ZASADY FUNKCJONOWANIA KĄCIKA WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI:

1.    Do kącika mamy wolny dostęp i książkę wybieramy sami ( same).

2.    Wypożyczam jedną książkę maksymalnie na tydzień ( jedna książka dla dziecka, jedna dla rodzica).

3.    Pamiętam o terminowym zwrocie książki do KĄCIKA.

4.    Jestem odpowiedzialny ( odpowiedzialna ) za książę, szanuję ją – nie wyrywam kartek, uważam, by jej nie poplamić.

5.    Książkę – po przeczytaniu, odkładam na odpowiednią półkę.

6.    W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki, zastępuję puste miejsce inną (samodzielnie przyniesioną książką).

A.H