Photon Przyjaciel Przedszkolaków!

Nauka programowania niesie ze sobą wiele korzyści wiec i w tym roku szkolnym postanowiliśmy włączyć w to nasze Przedszkolaki.  Przypomnijmy Kim jest Photon?

Photon Przyjaciel Przedszkolaków!

Photon  interaktywny robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.

Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie – poprzez zabawę!

W trakcie zajęć nasi podopieczni zaprogramują Photona za pomocą 4 graficznych języków programowania:

Photon Draw - programowanie poprzez rysowanie palcem ścieżki;
Photon Badge - tworzenie programu za pomocą instrukcji z symbolami;
Photon Blocks - programowanie poprzez łączenie i konfigurowanie bloczków;
Photon Code - tworzenie sekwencji kodu podobnego do prawdziwego programowania;

Jaka jest wartość zajęć z Photonem?

Wprowadzają w świat programowania zapoznając dzieci z 4 sposobami programowania robota, inspirują do tworzenia własnych projektów z użyciem robotów, pokazują w praktyce działanie czujników robota, uczą praktycznego wykorzystywania tabletów i smartfonów oraz oswajają z nowymi technologiami rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Dodatkowym elementem wprowadzonym do zajęć jest mata edukacyjna przystosowana do Photona, która wspomaga naukę programowania.

Najważniejsze jest podejście!

Wiemy, że nie każde dziecko zostanie w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze. Programowanie to nie cel do którego dążymy. To narzędzie, które chcemy wykorzystać do rozwoju naszych Przedszkolaków.

A.H