ZAJĘCIA DODATKOWE W NASZYM PRZEDSZKOLU!

Zajęcia matematyczne "Kodowanie na dywanie"

Mając na uwadze, iż zmiany w podstawach programowych nakładają na nauczycieli nowe obowiązki wprowadzania dzieci w wirtualny świat, zapragnęłam pójść tym torem i poświęcić swój czas, by wspólnie z dziećmi z najstarszej grupy przyjrzeć się od podstaw nauce programowania.

Chciałam zaproponować dzieciom zajęcia, które odbywać się będą raz w miesiącu. W celu poświęcenia więcej czasu indywidualnie dzieciom grupa będzie dzielona na każdych zajęciach na pół. Zabawy w kodowanie rozpoczynamy od zabaw na dywanie (jak sama nazwa wskazuje), a potem powoli będziemy przenosić się w świat bardziej cyfrowy....

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właśnie oznacza? - na takie i inne związane z matematyką, informatyką pytania będziemy starali się odpowiedzieć wspólnie z dziećmi. Będą to zajęcia silnie aktywizujące dzieci do samodzielnego działania. Mają zachęcić dzieci do dostrzegania matematyki i informatyki wokół nas i przyjęcia jej jako zabawy, a nie przymusu. Pojawiają się również małe roboty, które pomogą zrozumieć dzieciom podstawowe pojęcia matematyczne i na pewno uatrakcyjnią naukę poprzez zabawę.

Końcowym efektem naszych spotkań będzie wprowadzenie dzieci do pracy z wykorzystaniem komputerów, to łącznik między "kodowaniem na dywanie", a pracą w aplikacjach tabletowych lub na komputerze. Rodzicom zaś zajęcia dostarczą gotowe pomysły, jak bawić się z dziećmi w domu, jakie strony internetowe, gry polecić dzieciom. Na co zwrócić uwagę i w którą stronę "pchnąć" dzieci w poznawaniu wirtualnego świata.

Prowadząca: Sabina Godula, Anna  Habyk,  Anna Remiszewska

Zajęcia badawczo- odkrywcze "Klub Małego Odkrywcy"

Pragnąc podtrzymać naturalną ciekawość, jaką ma każde dziecko wobec świata, który go otacza, prowadzimy zajęcia  z eksperymentowania i odkrywaniem świata we wszystkich grupach wiekowych.  Zajęcia z "Klubu Małego Odkrywcy" odbywać się będą 2 razy w miesiącu po 30 min w grupie III,II, I.

Dzieci  będą odkrywały świat doświadczając go samodzielnie. Chcemy  pobudzać dziecięcą ciekawość do poznawania praw rządzących przyrodą, otoczeniem, zaciekawienie światem nauki, rozwijaniem umiejętności rozwiązywania problemów i samodzielnego myślenia. Na zajęciach dzieci będą miały okazję samodzielnie, pod okiem nauczyciela przeprowadzać eksperymenty i obserwacje z różnych dziedzin nauki. Zagadnienia, które poruszymy na zajęciach to: nasze zmysły, powietrze, latanie,  dźwięki, światło, woda, magnetyzm, elektryczność.

Prowadzący: n-le grup

J. ANGIELSKI- nauka języka w zakresie podstaw dla dzieci 3-4- 5-6-letnich. Głównym celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat nauki j. obcego poprzez aktywną zabawę, połączoną z ruchem, grami, rymowankami i piosenkami. Naukę  języka  angielskiego prowadzi mgr Marta Tandek.

RELIGIA — zajęcia przybliżające dzieciom treści religijne prowadzone w formie zabaw. Zajęcia przeznaczone dla dzieci 5-6-letnich. Prowadzone przez ks.proboszcza Stanisława Bugaja, w każdą środę w gr. III o godz. 9.00

TERAPIA LOGOPEDYCZNA i ZAJĘCIA WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU

zajęcia dla dzieci 4- 5 -6-letnich, prowadzone  przez panią mgr Ewę Salamon,

4 x w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa, piątek w godz.12.00 - 14.00)