2008-02-22 Wyjazd do Teatru

Wyjazd do Teatru

22.02.2008 r. dzieci z Grupy II i III były na przedstawieniu „Pieśń lasu” w Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku.

Obejrzeliśmy spektakl o tematyce ekologicznej: bohaterowie - leśne zwierzęta są smutni, bo ludzie zaśmiecili ich polanę. Ma tam też powstać wielka fabryka, która z pewnością zatruje powietrze. Zajączek bezskutecznie namawia przyjaciół do wspólnej walki o las. Z pomocą przychodzi mu dziewczynka imieniem Marysia.

Dzieci dowiedziały się z przedstawienia, jak można uratować las i żyjące w nim zwierzęta, a przede wszystkim, kto może tego dokonać – one same!

Po przybyciu do teatru i zajęciu wyznaczonych miejsc dzieci z zaciekawieniem obserwowały scenę i dekoracje, żywo reagowały i uczestniczyły w akcji przedstawienia. Duże wrażenie wywarły na nich efekty specjalne ( gra świateł, dym, efekty dźwiękowe).

W czasie trwania sztuki dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu z aktorem, który zaprosił kilkoro dzieci z pośród publiczności na scenę, by pomogły mu „sprzątnąć las”.

Usatysfakcjonowani mali widzowie wrócili zadowoleni do przedszkola.

2008-02-22 Wyjazd do Teatru 2008-02-22 Wyjazd do Teatru