Wycieczka do ZOO

Dnia 3 czerwca 2008 roku grupa II i III udały się na wycieczkę do gdańskiego ZOO. Pogoda nam dopisała, świeciło piękne słońce. Dzieci ubrane w kolorowe czapki (każda grupa inny kolor - zakupione dla podniesienia bezpieczeństwa dzieci), zwiedzały ZOO.
            Wędrując alejkami podziwialiśmy egzotyczne zwierzątka, m.in. słonie, wielbłądy, kangury, małpy. Widzieliśmy też wielkiego nosorożca i pluskające się w wodzie hipopotamy. Najbardziej podobał nam się mały goryl, które popisywał się skacząc i machając łapami. Podziwialiśmy również węże, krokodyle, papużki i inne gatunki ptaków. Dzięki oglądaniu z bliska różnych zwierzątek, poznaliśmy ich wygląd i tryb życia.
             Podczas wycieczki dzieci miały przerwę na posiłek i mały odpoczynek. Przygotowane przez panie kucharki bułki, banany i drożdżówki bardzo nam smakowały.
             Bardzo nam się podobało i z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.
             Po powrocie do przedszkola odbył się konkurs z zagadkami o zwierzętach egzotycznych, utrwalający zdobyte na wycieczce wiadomości. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody: piłki, rakietki, puzzle, układanki, samochodziki, kolorowanki.
            Wszelkie atrakcje wycieczki możliwe były dzięki dofinansowaniu z Fundacji „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Banku Zachodniego.

2008-06-03 Wycieczka do ZOO
Grupa III w nowych czapeczkach przygotowana do wyjazdu na wycieczkę.
Zwiedzamy ZOO
Przerwa na posiłek