22.02.2017 Gra edukacyjna "Mały ratownik to ja!"

22.02.2017 Gra edukacyjna

Dnia 22.02.2017r. odbył się konkurs edukacyjny dla dzieci przedszkolnych „Mały Ratownik to ja”.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa własnego i innych oraz promowanie bezpiecznego stylu życia.

Uczestnicy konkursu dwóch drużyn, zostali  wylosowani przez przewodniczące zespołów, poszczególnych grup wiekowych ( Panie Anie ;))
Reprezentacja składała się z trzech osób (przy każdej konkurencji nowo wybranych) .

Zadaniem każdego z zespołów było wylosowanie: pytania, zadania do wykonania lub nagrody ze zbioru ukrytego na dywanowym kole fortuny.

22.02.2017 Gra edukacyjna

Układaliśmy puzzle z numerami alarmowymi.

Przypominaliśmy sobie jak należy się zachować podczas: oparzeń skóry, omdleń , krwotoku z nosa , wszystko to przy pomocy zagadkowych filmów edukacyjnych.

22.02.2017 Gra edukacyjna

Dokładnie przeanalizowaliśmy apteczkę pierwszej pomocy , dzieci rozpoznawały niezbędne elementy jej zawartości.

22.02.2017 Gra edukacyjna

Pojawiło się też zagadkowe pudełko. Dzieci rozpoznawały przy pomocy zmysłu dotyku- przedmioty oraz  wyjaśnieniały jego funkcjie w pomocy przedmedycznej.

22.02.2017 Gra edukacyjna

Na koniec każda z grup otrzymała nagrody w postaci strojów doktorskich, grupowej apteczki do zabawy i grę edukacyjną wspierającą bezpieczny sty życia. Dziękujemy za pouczającą zabawę !