21.03.2017 Powitanie Wiosny !

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
E. Budryk

W dniu 21 marca 2017 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”.
Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, odpowiadały na pytania dotyczące wiosny. Zapoznały się z obrzędem topienia marzanny.

21.03.2017 Powitanie Wiosny !

Po prezentacji „Panny Marzanny”- dzieci wystąpiły przed kolegami i koleżankami w repertuarze piosenek

wiosennych, które wcześniej przygotowały w swoich grupach.

21.03.2017 Powitanie Wiosny !

O godzinie 10.00 wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami osiedla dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu.

21.03.2017 Powitanie Wiosny !

Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę.
Podczas powrotu do przedszkola wszystkie grupy postanowiły szukać dowodów przybycia wiosny w ogródkach na pobliskim osiedlu.
Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.