18.05.2017 Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Pogoda i tym razem nam dopisała,  od rana słońce otulało nasze przedszkole promieniami. Przedszkolaki tuż po śniadanku prędko spakowały plecaki, ubrały kamizelki i czapeczki, z uśmiechami na twarzach czekaliśmy na autobus.

18.05.2017 Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Po króciutkiej  przejażdżce autokarowej, która zaprowadziła nas do miejsca dobrze znanego naszym podopiecznym Sea Parku rozpoczeliśmy pieszą wędrówkę po terenie obiektu.

Jako pierwsze przywitały nas kotiki i foki szare. Te pierwsze sowim krzykiem dawały znak, że czas karmienia już się zbliża, a ich zniecierpliwienie jest naprawdę wielkie. Koło godziny 10 mogliśmy oglądać niezwykły pokaz umiejętności fok, połączony z karmieniem i lekarskimi oględzinami zwierzaków.

18.05.2017 Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Nasze przedszkolaki dzielnie obejrzały film, na którym mogły zobaczyć prahistoryczne stwory morskie. Tylko nieliczni zostali do końca na ruchomej platformie, by spotkać się oko w oko z groźnym rekinem. Krocząc w kierunku statków dzieci mogły spojrzeć prosto w oczy orce, delfinowi czy rekinowi. Poznały takie ssaki morskie jak Białucha, Morświn…

18.05.2017 Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Kolejnym atrakcjom nie było końca. Na spacer po statku odwróconym do góry dnem wybrały się starszaki. Maszerowanie po pokładzie nad którym wisiały stoły i ławy było ciekawym przeżyciem, a krzywa podłoga niejednemu dziecku spłatała figle.

18.05.2017 Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Średniaczki w tym czasie zwiedzały piracki okręt, który w środku posiadał nie lada atrakcje. Stoliki gdzie mogliśmy spożyć drugie śniadanko oraz "małpi gaj". Maluszki za to świetnie bawiły się na placu zabaw , następnie wybrały się na spacer po alejkach z dzikimi ptakami.

18.05.2017 Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Dziękujemy za pomoc w organizacji wycieczki Pani Annie Drzazgowskiej.

Wycieczka została zrealizowana przez Stowarzyszenie For Baltic w ramach realizacji zadania publicznego „Najmłodsi mieszkańcy Gminy Wicko w świecie fauny i flory morskiej” dofinansowania ze środków Gminy Wicko.

Za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni!!