06.12.2017 Mikołajki

 

06 Grudnia spotkaliśmy się w  sali starszaków by wspólnie świętować „Mikołajki”

Kiedy wszyscy już usiedli na swoich krzesełkach usłyszeliśmy dźwięk dzwoneczków,  za oknem pojawiła się duża czerwona torba. Kto to ? Co to? Cichy szmer , zaniepokojenie unosiło się w sali. 

Pani Ania i Sabinka wspólnie wniosły ciężką torbę na środek dywanu. Po kolei pokazały dzieciom co ukryło się w środku (skarpety, rękawiczki, listy do świętego Mikołaja, kompas, mapa Finlandii, magiczny pył Rudolfa, list od elfów, CV Św. Mikołaja, strój św. Mikołaja , czapki św. Mikołaja, ciasteczka).Pani Ania opowiedziała prawdziwą historię pochodzenia św. Mikołaja.

 

 

Już wszystko było jasne to była magiczna torba św. Mikołaja , skąd się wzięła za oknem ? Jak to możliwe? Czy Mikołaj  zostawił ją specjalnie?

Otóż wszystko wyjaśnił nam list od Elfów . Mikołaj tak  spieszył się do innych dzieci , że zapomniał po występie (z poprzedniego dnia),  zabrać swoją torbę. Elfy nie mogą ruszyć z produkcją zabawek i rozsyłaniu prezentów ponieważ brakuje naiważniejszej rzeczy: magicznego czerwonego worka,  a  tylko tam  mieszczą się  prezenty dla dzieci z całego świata! Skrzaty wysłały  magiczny list  do przedszkolaków w  którym  proszą o pomoc. Zadaniem dzieci jest rozwiązanie zagadek ukrytych w worku św. Mikołaja. Po ich poprawnym wykonaniu worek zniknie , produkcja ruszy a wszystkie dzieci otrzymają prezenty.

 

 

 

Do dzieła ! Zadania były róże : układanie choinek wg. wzoru, przeciskanie się z workiem prezentów przez komin,  układanie kodów z trójkątów, skakanie przez gumę, zagadki matematyczne, wieszanie prania św. Mikołaja, zabawa z mapą , zabawa podaj prezent, zabawy muzyczno ruchowe. Uśmiechów nie było końca. Daliśmy radę ! Zagadki rozwiązane , zadania wykonane !Uratowaliśmy Święta ! Brawo ! W ramach podziękowań Elfy przesłały nam słodkości! 

(c) 2007- 2019 by przedszkolecharbrowo.pl

artwolan.pl