05.10.2018r. Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 05. października 2018r.  w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza najważniejsza uroczystość dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola „Pasowanie na Przedszkolaka”.  Maluszki od rana z  niecierpliwością  oczekiwały przybycia najważniejszych gości-rodziców, których przywitały  gorącym uściskiem i buziakiem, co dodało im odwagi i otuchy przed występem.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Bernadeta Wiśniewska, która przywitała gości. Następnie starsi koledzy koleżanki z grupy II i III uroczyście powitali swoich nowych kolegów w gronie przedszkolaków  wręczając im rożki rozmaitości a także przekazali kilka cennych rad na temat „ Jak  należy zachowywać się w przedszkolu”.  Potem nadszedł czas na zaprezentowanie się naszych głównych bohaterów, pokazując jak dużo nauczyły się w ciągu jednego miesiąca pobytu w przedszkolu.  Dzieci z radością i uśmiechem na twarzy śpiewały piosenki, zaprezentowały swoje ulubione zabawy, recytowały wiersze, tańczyły, a nawet zaśpiewały piosenkę w języku angielskim, co było wielkim zaskoczeniem!

Po części artystycznej nadszedł czas na  najważniejszą część uroczystości –„Pasowanie”. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę przedszkolaka, potem Pani Dyrektor „ magicznym ołówkiem” pasowała dzieci na przedszkolaka.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania na przedszkolaka i książkę z wierszami dla dzieci. Następnie wszyscy goście, dzieci oraz panie zasiedli przy wspólnym stole by świętować owo ważne wydarzenie.

Naszym kochanym przedszkolakom życzymy, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.