19.10.2018 Spotkanie z myśliwymi

Dnia 19.10.2018r. odwiedzili nas myśliwi z koła myśliwskiego "Głuszec"  Wejherowo.  Myśliwi opowiedzieli nam jak pomagają zwierzynie przetrwać trudny czas zimowy obrazując wszystko na prezentacji multimedialnej. Podczas wyświetlania mieliśmy okazję usłyszeć odgłosy zwierząt, rozwiązując zagadki „Co słyszysz? Jakie to zwierzę? Dzieci żywo reagowały w czasie pogadanki i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Potrafią rozpoznać sarny i dziki, zające i lisy. Pod opieką pań wychowawczyń pomagają dokarmiać ptaki w karmnikach, a także będą zbierać kasztany i żołędzie dla zwierzyny w lesie. Ponadto każdy mógł dotknąć skóry takich zwierząt jak: dzik, lis. Zobaczyć i dotknąć poroża , kły  dzikich zwierząt.

19.10.2018 Spotkanie z myśliwymi

Myśliwi przez specjalne gwizdki prezentowali jak przywołują zwierzynę i tak w : naszej sali usłyszeć można było kaczkę, jelenia, dzika. Na koniec wspaniałą atrakcją okazał się piesek myśliwski którego prezentację oglądaliśmy przez szybę sali przedszkolnej aby zwierzęcia nie przestraszyć naszą obecnością. W sali unosił się zachwyt dzieci i ciche szeptanie…ale słodki… też chcę takiego…. Dziękujemy za wspaniałą lekcję !