Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

09.11.2018 Obchody Narodowego Święta Niepodległości

9 listopada, w piątek 2018 roku w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Z tej okazji bardzo  o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy uroczystości. Na samym początku, dzieci z grupy najstarszej wprowadziły poczet flagowy, przy muzyce poloneza „Marsz Husarii” a następnie wszyscy razem odśpiewaliśmy z wielką dumą i zaangażowaniem Hymn Polski, „Mazurek Dąbrowskiego”.

Przywitaniem wszystkich zgromadzonych w Sali, pani Dyrektor rozpoczęła ten uroczysty apel z okazji 11 listopada. Następnie wychowawczynie z grupy I, II oraz III przemówiły do wszystkich takimi słowami:

„Kiedyś, bardzo dawno temu przed wieloma laty,

Miała Polska kłopot z sąsiadami trzema.

Zabrali nam ziemię i krzyczą:

„Nie ma Polski nie ma!!!”

Źli ludzie zabrali nam Polskę. Ale Polacy bardzo kochali swój kraj.

I mimo, iż nie było go na mapie, mieli go w swoich sercach.

Postanowili więc walczyć i walczyli bardzo długo przez 100 lat.

Aż w końcu 11 listopada 1918 roku odzyskali Polskę, byli wolni.

Dlatego właśnie dzisiaj wspólnie świętujemy.

Bo my też kochamy naszą ojczyznę.”

Wierszem pt. „11 listopada” dzieci z grupy III oraz piosenką „Mój Dom” śpiewaną przez dzieci z najmłodszej grupy poprowadziły nas przez dalszą część uroczystości. Michał, Hania oraz Milenka wyrecytowali wiersz „ Ojczyzna”.

„Piękna jest nasza ziemia” to prezentacja wiersza Cz. Janczarskiego. Opowiedzieli nam go Lena, Antek, Julka, Wojtek, Michał, Miłosz i Ania.

Inscenizacja piosenki „Przybyli ułani pod okienko” zaprezentowały się dzieci z grupy II. A wiersz pt. „Orzeł Biały”, który znają wszystkie dzieci w Polsce przedstawiły dzieci z grupy najmłodszej.

Kolejnym punktem występów był wiersz pt. „Barwy Ojczyste” oraz „ Polski żołnierz”, który wyrecytował Adaś.

Dzieci z grupy II oraz III odśpiewały znaną Nam piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Recytacją wiersza p. Władysława Bełzy „ Katechizm Polskiego dziecka oraz pięknym i wzruszającym tańcem z szarfami dzieci z gr. I zakończyliśmy przedszkolne uroczystości z okazji Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

09.11.2018 Obchody Narodowego Święta Niepodległości

O godzinie 11.11 wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie ministerialnym bicia „Rekordu dla Niepodległej” i odśpiewaliśmy jeszcze raz wszyscy razem „Hymn Polski”.