Gr III Cykl lekcji instruktażowych "Gram w Szachy "z zaproszonym gościem specjalnym : Lekcja nr 1„ Szachownica”

W dniach 16 – 17 stycznia w naszym przedszkolu w grupie III, odbył się cykl lekcji instruktażowych "Gram w Szachy” z zaproszonym gościem specjalnym p. Henrykiem. Dzieci z dużym zainteresowaniem podeszły do nauki gry w szachy. Nie tylko poznały figury i zasady gry, ale również uczyły się szacunku do przeciwnika i samego siebie. Ponadto kształtowały u siebie umiejętność logicznego myślenia i koncentracji. Warto zaznaczyć, że szachy mobilizują dzieci do działania i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte decyzje, ale co najważniejsze lekcje z szachistą sprawiły naszym wychowankom dużo frajdy.