26.02.2019 Zakończenie projektu "Piękna Nasza Polska Cała"

26.02.2019 Zakończenie projektu

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z Przedszkola Gminnego w Charbrowie realizowały Międzynarodowy Projekt „Piękna Nasza Polska Cała” trwającego od września do grudnia. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zrealizowaliśmy wiele działań kształtujących postawy patriotyczne.

W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania:

Zadanie 1. W ramach realizacji tego zadania dzieci młodsze osłuchały się, natomiast dzieci starsze nauczyły się i zaśpiewały cztery zwrotki  hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zadanie nr 2.  Uroczystość z okazji 11 listopada – przedszkolaki prezentowały wiersze, piosenki patriotyczne oraz tańce ludowe.

Zadanie nr 3. Nauka piosenek patriotycznych:  „Jestem Polką i Polakiem”, „ Przybyli ułani pod okienko”, „Czy to noc czy to dzień”

Zadanie 4: Dzieci pięknie recytowały wiersze o tematyce patriotycznej „Kto ty jesteś?” ,  „Barwy Ojczyste”, „Mieszkam w Polsce”, „11 listopada”

Zadanie 5 W salach powstały  kąciki patriotyczne w których były informacje z historii naszego kraju, ilustracje, książki oraz prace dzieci.

Zadanie 6  Dzieci 6 letnie  wykonały pracę plastyczną  „Strój ludowy naszego regionu”

Zadanie nr 7.  Dzieci  we wszystkich grupach poznały zabawy ludowe „Mało nas”, „Jaworowi ludzie”, „Nie chcę cię znać’, ”, „Ulijanka”, „Rolnik sam w dolinie”, „Mam chusteczkę haftowaną”.

Zadanie nr 8. „Według przepisu Babci i Dziadka” gr I przygotowała przetwory na zimę. Grupa III piekła chleb pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”

Zadanie nr 9 Dzieci z gr III oglądały prezentację o powstańcach połączonej z akcją BohaterOn –karta dla powstańca ,wysłano katkę do Bohaterów Powstania Warszawskiego aby uhonorować i upamiętnić ich bohaterstwo.

Zadanie nr 10. „ Na skrzydłach historii” – wykonanie prezentacji multimedialnej o Charbrowie i Wicku.

Zadanie 11 .  6 latki wysłali piękną kartkę do   Pani Ludmiły Fabiszewskiej koordynatorki projektu z pozdrowieniami z naszej gminy.

Zadanie 12 i 13: Piękne biało- czerwone stroje dzieci prezentowały podczas „Dnia Mody Patriotycznej” gdzie wzieły udział w zawodach sportowych „Biało czerwoni” z elementem rywalizacji

Realizowanie poszczególnych zadań tego projektu dostarczyły nam dużo radości . Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci,  Pań nauczycielek oraz Rodziców udało się nam zrealizować 13 zadań projektu.

26.02.2019 Zakończenie projektu

Uroczyste wręczenie certyfikatów i dyplomów dla dzieci odbyło się dnia 26.02.2019

Dziękujemy, że mogliśmy w wyjątkowy sposób  poczuć, że jesteśmy Polakami.

facebook rss

BezpieczneWakacje