14.03.2019 "Wiosenne przebudzenie" -zajęcia otwarte w gr III

14.03.2019

W dniu 14.03.2019r. w gr III odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć było „Wiosenne przebudzenie”. Było to spotkanie dzięki, któremu można zobaczyć jak dzieci funkcjonują w grupie przedszkolnej. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest gdy mama lub tata uczestniczą w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniają się więzi rodzinne, a dzieci dostają sygnał, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla rodziców ważne. Tematyka zajęć była ściśle związana z nadchodzącą porą roku ,którą zegnała „Pani Zima” a poganiało „Przedwiośnie”. Po wspólnym  śpiewającym przywitaniu,, najmłodsi literowali, sylabizowali, liczyli głoski w nazwach pór roku, obejrzeli filmik edukacyjny  o  Marcu , poznając przy tym nowe przysłowia „W marcu jak w garncu”, oraz „jedna jaskółka wiosny nie czyni”. Kolejne zadania „dotyczyły tworzenia skojarzeń słownych do konkretnego pojęcia, przekładanie sekwencji wzrokowych na ruchowe, ćwiczenie skupienia uwagi dowolnej i zapamiętywania. Nie mogło zabraknąć „robota „Photon’a ,który ukrył się  w garnku Marca, przeniósł nas w świat komputerowy gdzie zadaniem dzieci było odkodowanie jego drogi do mapy z zwiastunami wiosny oraz zakodowanie jej za pomocą strzałek układając algorytm.

14.03.2019

Na koniec dzieci ułożyły historyjkę obrazkową „od cebulki do szczypioru”, zatańczyły z rodzicami taniec „tu zakwitnie kwiat” oraz wspólnie zasiały nasionka i zasadziły cebulki w naszym zielonym kąciku przyrody .

Całe zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie dzieci otrzymały kalendarz pogodowy i zasiadły do poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Dziękujemy rodzicom za przybycie do naszej grupy oraz za zainteresowanie i docenianie tego co robimy na co dzień w przedszkolu.