21.09.2018 Festyn "Pożegnanie lata"

21 września 2018r.  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość "Pożegnanie Lata - Powitanie Jesieni". Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

21.09.2018 Festyn

Zaraz po śniadaniu spotkaliśmy się w sali starszaków gdzie Panie nominowały każdą grupę odpowiednim symbolem jesieni nakładając dzieciom odpowiednie opaski na głowę  i tak gr I stała się czerwonymi jabłuszkami, gr II jesiennymi owocami, gr III kasztankami.

21.09.2018 Festyn

Najstarsza grupa   przywitała nas inscenizacją muzyczno- ruchową  „Jesień pędzlem malowała” . W rolę Pani Jesieni wcieliła się  dziewczynka Anna W. która weszła przystrojona w kolorowe liście z wielkim koszem pełnym darów. W rolę Pani Lato wcieliła się Lenka Cz. , krótkim wierszykiem pożegnała się z przedszkolakami, oklaskami powitaliśmy Jesień.Dla każdej grupy w koszu z darami  czekało zadanie do wykonania związane z jesienią, np. układanie najdłuższych koralów z jarzębiny, slalom z kasztanem, tester smaków owoców i warzyw, zagadki.

21.09.2018 Festyn

Atrakcji nie było końca, w ogrodzie przedszkolnym czekała na nas niespodzianka –duża dmuchana zjeżdżalnia. Oby Jesień była zawsze tak przyjemna i miła jak dziś !