11.04.2019 Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr I

W czwartek 11 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci  z grupy I, prowadzone przez panią Sabinę. Po śniadaniu maluszki  z niecierpliwością czekały na nadejście rodziców, gdyż dla niektórych z nich były to pierwsze zajęcia pokazowe. Goście zawitali w licznej frekwencji. Temat przewodni zajęć brzmiał: ”Wiosenne przebudzenie.” Podczas Zajęć dzieci pochwaliły się umiejętnością rozpoznawania swoich wizytówek, jak również układania swojego imienia z liter, wykazały się wiadomościami na temat wiosny oraz umiejętnością przeliczania za pomocą klamerek. Dzieci  z wielką uwagą wykonywały zadania, a przy tym dobrze zaprezentowały się przed rodzicami.

Po zajęciach dydaktycznych dzieci wykonały dla swoich najbliższych przedstawienie teatralne nawiązujące do tematu zajęć.

11.04.2019 Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr I

W czwartek nasze maluszki zaprezentowały się przed rodzicami nie tylko  podczas zajęć otwartych,  a przede wszystkim wystąpiły w przedstawieniu  teatralnym pt.  „Wiosenne przebudzenie”, przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Dzieci wcieliły się w rolę Pani Wiosny, mieszkańców lasu i łąki: niedźwiedzi, żab, pszczół, bociana, zająca i kwiatów. Pani Wiosna przechadzała się po lesie i łące budząc zwierzęta i kwiaty ze snu. Na swej drodze spotkała Zajączka Wielkanocnego, który miał strasznie dużo pracy gdyż szykował się do świąt. Wspólnie ze zbudzonymi stworzeniami Wiosenka pomogła zajączkowi ozdobić las świątecznymi  pisankami.

Aktorzy zachwycali swoim wyglądem, na tle pięknej scenerii. Wspaniale odegrali  swoje role, popisując się przed rodzicami znajomością układów tanecznych i wielu piosenek.  Na zakończenie występu widownia nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami, a w powietrzu czuć było powiew wiosny  !!!