26.09.2018 Podsumowanie ogólnopolskiego projektu "Pocztówka z przedszkola"

26.09.2018 Podsumowanie ogólnopolskiego projektu

W środę 26.09.2018r. pani Sabina Godula za pomocą prezentacji multimedialnej  podsumowała udział naszego przedszkola  w ogólnopolskim  projekcie edukacyjnym „Pocztówka z przedszkola”, w którym braliśmy udział od września 2017r do maja 2018r. Autorem projektu była pani Monika Gumińska z przedszkola nr 6 w Lęborku. Głównym celem projektu była wymiana pocztówek i listów z przedszkolakami na terenie całej polski. Ideą wiodącą projektu było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów.

Podczas udziału w projekcie wysłaliśmy listy i pocztówki do 36 przedszkoli z terenu całej Polski. W listach  opisywaliśmy  nasze przedszkole, to  jak wygląda, ile ma oddziałów,  jakie zajęcia odbywają się w naszym przedszkolu, ważne  wydarzeniach z życia przedszkolaków. Opisaliśmy również naszą piękną okolicę, pochwaliliśmy się  ciekawymi  miejscami znajdującymi się na terenie naszej Gminy Wicko i jej okolicach.

Podczas prezentacji dzieci obejrzały zdjęcia przypominające podjęte przez nie działania:  naklejanie znaczków na listy, wysyłanie  ich na poczcie,  odczytywanie otrzymanych listów, kolorowanie nadesłanych kolorowanek, przypinanie  pocztówek na mapie polski .

Pani Sabina wspólnie z dziećmi odczytała niezwykły list nadesłany od przedszkolaków z Przedszkola nr 7 z Prudnika  przedstawiony w formie słowni- obrazowej oraz zaprezentowała  zdjęcia z ciekawych miejsc  nadesłane przez swoich przedszkolnych kolegów .W listach nasi przedszkolni przyjaciele opowiadali nam o ciekawych miejscach znajdujących się w ich okolicy, opowiadali legendy związane z ich regionem oraz o zwyczajach panujących w ich przedszkolach.

Podczas prezentacji  dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały  legendy o Lęborskich żabkach, obejrzały legendę o Smoku Wawelskim  w formie wesołej  piosenki, a także obejrzały rysunkową legendę o Toruńskich Piernikach.  Prezentacja zakończyła się słodkim akcentem , każdy przedszkolak mógł spróbować słodkiego pierniczka prosto z Torunia!

Dzięki projektowi „Pocztówka z Przedszkola” dzieci mogły poznać najdalsze zakątki Polski, wzbogacić wiedzę na temat Polski, poznać nowe miejsca, a także nawiązać kontakt z rówieśnikami z całego kraju. Finalnym etapem programu było przesłanie organizatorowi projektu zdjęcia stworzonej mapy Polski, na której znajdowały się wszystkie otrzymane pocztówki. Za udział w projekcie otrzymaliśmy  certyfikat , z czego jesteśmy dumni.

facebook rss

BezpieczneWakacje