06.06.2019 Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej

W dniu 06.06.2019r. pięcioosobowa grupa starszaków (tj.: Lenka Cz., Ania W., Agatka Sz., Wojtek S., Antek Sz.) z Przedszkola w Charbrowie wzięła  udział w Gminnym Turnieju wiedzy ekologicznej pod hasłem: „Z przyrodą za pan brat” organizowanym przez Przedszkole Gminne w Wicku. W turnieju uczestniczyły także dzieci z okolicznych przedszkoli.

Głównym celem konkursu było rozwijanie kontaktu dzieci z przyrodą i środowiskiem naturalnym, budzenie świadomości i aktywności ekologicznej oraz zwracanie uwagi na niebezpieczeństwa związane z zanieczyszczeniami i degradacją środowiska.

Zadaniem dzieci było m.in.: układanie obrazka z puzzli, segregacja śmieci czy zagadki                               o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, a mianowicie zbijanie ekologicznych kręgli.

06.06.2019 Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej

Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwało trzyosobowe jury powołane przez organizatorów.

Turniej zakończył się pokazem mody ekologicznej na której dzieci zaprezentowały się                             w specjalnych ekologicznych strojach.

Wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedzą i zostały nagrodzone dyplomami, upominkami oraz nagrodą Wójta Gminy Wicko o wartości 250 zł . Dzieci szczęśliwe i dumne wróciły do przedszkola. Dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie.