Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
PRZEDSZKOLE GMINNE W CHARBROWIE

06.06.2019 Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej

06.06.2019 Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej

 

W dniu 06.06.2019r. pięcioosobowa grupa starszaków (tj.: Lenka Cz., Ania W., Agatka Sz., Wojtek S., Antek Sz.) z Przedszkola w Charbrowie wzięła  udział w Gminnym Turnieju wiedzy ekologicznej pod hasłem: „Z przyrodą za pan brat” organizowanym przez Przedszkole Gminne w Wicku. W turnieju uczestniczyły także dzieci z okolicznych przedszkoli. 

Głównym celem konkursu było rozwijanie kontaktu dzieci z przyrodą i środowiskiem naturalnym, budzenie świadomości i aktywności ekologicznej oraz zwracanie uwagi na niebezpieczeństwa związane z zanieczyszczeniami i degradacją środowiska.

Zadaniem dzieci było m.in.: układanie obrazka z puzzli, segregacja śmieci czy zagadki                               o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, a mianowicie zbijanie ekologicznych kręgli.

 

06.06.2019 Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej

 

Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwało trzyosobowe jury powołane przez organizatorów.  

Turniej zakończył się pokazem mody ekologicznej na której dzieci zaprezentowały się                             w specjalnych ekologicznych strojach.

 

 

 

Wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedzą i zostały nagrodzone dyplomami, upominkami oraz nagrodą Wójta Gminy Wicko o wartości 250 zł . Dzieci szczęśliwe i dumne wróciły do przedszkola. Dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie.

szukaj na stronie

facebook rss

PL

BezpieczneWakacje

Przedszkole Gminne w Charbrowie - Wicko

Odwiedzin:
Wszystkich: 4 657 178
Wczoraj: 944
Dzisiaj: 310
Online: 15
c) 2007-2024 przedszkolecharbrowo.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem